1. 1.
    tarihte bi tane devleti bile olmayan kürdün beyanı.
    5 -1 ... mumbarsever01
  2. 2.
    ilber ortaylı
    14 -3 ... dalgamaya
  3. 3.
    ülkemizde ki ırkçılar da türk olmadıklarından ve arap götü yaladıklarından artık bırakalım birbirlerini yesinler.
    manitu'nun sopası yok işte böyle ders veriyor kullarına.

ugh !
    2 -3 ... baris hemen simdi
  4. 4.
    Nisanyan adlı ermeni'nin kıçından cıkan tanılardan biridir.

Kıçından cikan baska seyleri ise karisi uzerinde deneyen delinin teki oldugunu okuyarak öğrenebilirsiniz;

http://www.hurriyet.com.t...en-nefret-askiydi-9524117
    2 -1 ... alpertunna
  5. 5.
    Uyduruk 'üstad'ların zırvası.
    3 -2 ... xyclonb
  6. 6.
    (bkz: zırva)
    2 -1 ... erdali
  7. 7.
    ismet özel kim amk.
    2 -2 ... asi horoz
  8. 8.
    türk bir kavmin adı değildir, türk bir karakterin adıdır.
    ismet özel

(bkz: Osmanlı Türkçesi)
    3 -1 ... kazangap
  9. 9.
    (bkz: yav he he) denmesi gereken başlık.
    2 -1 ... elit tiki
  10. 10.
    tüm milletler ve tüm diller için geçerli olabilecek iddia.
    bununla beraber benim takıldığım nokta "yoktur" kelimesi...

neyin var olup olmadığı referansına dikkat etmek lazım. misal, herkesin üzerinde "vardır" diye mutabık kalacağı maddi bir cisim kuantum mekaniğine göre yoktur, atomların içi boştur, herşey enerji alanıdır, falan filan.

ancak biz biliyoruz ki kafamıza çarpsa bizi öldürebilecek bir taş parçası kuantum mekaniği ne derse desin, en azından bizim gerçekliğimiz ve güncelimiz için vardır, yok sayamayız.

buradaki cümlede bahsedilen türk ve türkçe var mı? yok mu? hikayesi de aynı: neye göre?

eğer türk ve türkçe diye adlandırılan "Düzenlemeler" bir takım insanların hayatında, gerçekliğinde, gündeminde ve gündeliğinde yer teşkil ediyorsa bu kavramlar bal gibi vardır.

aynı şekilde, yine herkesin üzerinde mutabık kalacağı bir "yokluk" örneği düşünün, mesela starwars alemi ve karakterleri. şimdi herkes, fanboy'lar dahil, starwars'un "gerçekten var olmadığı"nı biliyor, takdir ediyor. gelgelelim eğer zamanını ve aklını ayırıp starwars'dan bahsediyorsan, filmleri izliyorsan starwars "yoktur" diyemezsin. bal gibi de vardır, hayatında yer işgal etmektedir.
    1 -1 ... baftan