1. 1.
  küçük ibo nun yengesi beyanı. ne haltlar yediğini biliyoruz.
  2 ... klavyesi bozuk muhendis
 2. 2.
  bazı orospu çocukları 27 tane türk beyliğini nerelerine sokacak acaba merak ediyorum dedirten durumdur.sayayım mı sana hewalüs.uzaya mı çıktı bunlar ? 1 milyon rum mübadele ? 1.5 milyon ermeni techir ? anlatabiliyormuyum hewalüs.
  6 ... cezzar
 3. 3.
  orhun anıtlarını köyündeki kahvenin okey taşlarıyla karıştıran kişi beyanı.
  7 ... kepler22b
 4. 4.
  cahil bırakmışız bizim suçumuz. sonuçta bu adamlar 5 milyon yıllık kürt tarihi gibi bir kitap basan sözde aydınlara sahipler. bu aydınlarının kitabından yola çıkarsak bunlar 5milyon yıl önce magma tabakasında yaşayan bakteriydiler. daha sonra evrimleşerek maymuna kadar evrildiler. şimdi de atalarının rolünü oynuyorlar. ulan.
  2 ... isiklarla oynamayin
 5. 5.
  Turkluk kavrami irçkcilik ve vatanperverlik gibi ikili yapisiyla kullanilmalidir. bilinen turkculuk vatanperliktir bu turk edebiyatinda ayni zamanda ziya gokalp' in savundugu akimdir fakat, mhp' nin savundugu akim milliyetciliktir.. Ozetle, turkluk bir irktir.
  ... kazimisgzasvorert
 6. 6.
  ırk diye bir kavram toplumlar için kullanılamaz. neden mi? kısaca ırklar arası üreme gerçekleşemez ama bugün bir türk istediği bir insan ırkına mensup biriyle üreyebilir. türk ırkı olması için daha doğrusu ırk olabilmesi için sadece kendi aralarından üremeleri lazım. bu yüzden türk ırkı diye bir şey yoktur. kendilerine türk ismi takan insan topluluğunun egosundan ve cahilliğinden kaynaklanır bu 'yüce türk ırkı' mevzusu.

  edit: türk ırkı, kürt ırkı , italyan ırkı... vs. ırk yoktur arkadaşım sadece insan ırkı vardır ancak bizim gözümüze nedense hep 've tanrı türk ırkını yarattı' tarzı şeyler çarpıyor.hatta bu türk ırkı(!) o kadar şey bulmuş/keşfetmiştir ki kutsal ırktır.
  1 -2 ... realist yaklasimci yazar
 7. 7.
  ben diyorum hewalleri okutmayın zira okumuşları tam bir cahil oluyor, sınırları zorluyorlar.
  2 ... cezzar
 8. 8.
  bir homo erectus beyanıdır.
  2 -1 ... balamir1234
 9. 9.
  kürt serzenişidir.
  (bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
  1 ... breaking bed
 10. 10.
  bir arkadaş ırk olayını bilimsel olarak anlatmış.türk yok ama fransız italyan var öyle mi? az da olsa türk milliyetçiliği fikir sisteminin ırk dayalı olmaktan ziyade kültür olarak büyüdüğünü ve savunulduğunuda anlasa.
  1 -1 ... cezzar