1. 1.
  NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE. Türküm diyemiyorsan Turkiyeliyimde demiyeceksin.
  19 -7 ... gokyuzuheryerdemavi
 2. 2.
  Niye k*rt müyüz biz?
  9 -6 ... bulmanickimi
 3. 3.
  yav hee hee.
  4 ... ahval paranormal
 4. 4.
  Fransız değil değil fransalı, ingiliz değil ingiltereli, amerkikan değil amerika birleşik devletli*... Diy çoğaltabileceğimiz örnek.
  Yok ebenin sarkan malafatı.
  2 -1 ... fameraft
 5. 5.
  eksiledim mutluyum. sizde deneyin beğeneceksiniz. işini gayet iyi yapıyor arkadaş. kendini akıllı sanan veletlerin her türlü ırkçı kışkırtmasına karşıyız.
  ... goncuklayan
 6. 6.
  Anayasa Madde 66. – Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür. Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür. (Son cümle mülga: 3.10.2001-4709/23 md.) Vatandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde kaybedilir. Hiçbir Türk, vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz. Vatandaşlıktan çıkarma ile ilgili karar ve işlemlere karşı yargı yolu kapatılamaz.
  -1 ... b1gb4ng
 7. 7.
  TC sınırları içinde yaşayan, bir çok etnik kökene sahip vatandaşlarız, evet bu doğru, bunu inkar eden yok. Bir çok ülkede de var olan gerçek.

  Dil uyumu bakımından ne kadar uygun bu öneri?

  irlanda ' lı- yım- uyuyor.

  Norveç'li-yim- uyuyor.

  Fransa'lı- lıyım- uymuyor.

  Almaya' lı- lıyım- uymuyor.

  Türkiye'li- liyim- hiç mi hiç uymuyor.
  2 -3 ... solyanimm
 8. 8.
  türkiyeyi, tarihimi severim fakat çok ağır milliyetçi bir insan olduğum söylenemez. buna rağmen düşüncem şu yönde ki amerikaya giden italyanlar italyan-amerikalı olarak adlandırılıyor, amerikaya giden türkler türk-amerikalı olarak adlandırılıyor. orası amerika ve adamlar üzerinde yaşayanlara amerikalı diyorlar, öndeki ekler de soyu gösteriyor. türkiyedeki kürtlere de kürt-türkler, lazlara laz-türkler denilebilir fakat türkiye üzerinde yaşayan ve bu vatanı seven herkes türktür bana göre.
  2 ... bigbadboy7
 9. 9.
  Liboş söylemidir.
  Yetmez ama evet diye diye türkiye'nin içine eden grup türkiyeliyim der.
  Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına türk denir; türkiyeli değil.
  Ama elbette atıklarımız türkiyeli olabilir.
  10 -4 ... strawberry blonde
 10. 10.
  öyle birşey yok. türkiyedeki herkes türktür. almanyadaki herkesin alman olduğu gibi. ha kürt asıllı türktür, çerkez asıllı türktür ama türktür.
  2 -3 ... zoeger