1. ?.
  bu sene 18. si yapılan şölendir.

  tabii türkçe olimpiyatlarından kimse buraya dikkat edemedi.
  2 -1 ... strategy
 2. ?.
  amacı: "Türk Cumhuriyet ve topluluklarında yaşayan Türk çocuklarının Türkiye'yi tanımaları, dünyanın dört bir köşesinde yaşayan kardeşleriyle bir araya gelmeleri, dostluklar edinmeleri, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi, kültürel alışveriş ve Türk dünyasının her yerindeki ailelerin bu vesile ile dost olmaları ve birbirlerini tanıma arzusu ile teçhiz edilmeleri."
  ... strategy
 3. ?.
  bu sene 19.su düzenlenen etkinlik.

  --spoiler--
  19. Türk Dünyası Çocuk Şöleni‘nin ikinci etkinliği olan ŞÖLEN GÖSTERiSi, istan­bul’da Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadyumu’nda yapıldı. ŞÖLEN GÖSTERiSi’ne is­tanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki bütün ilköğretim okulları ile halkımızın da ka­tılımı sağlandı. Türk coğrafyasının her bölgesinden gelen halk oyunları gruplarının gösterilerini sunacağı bu etkinlikte, çocuklarımızın beğenisini kazanmış sanatçılarımız Arslanbek Sultanbekov, Ece seçkin ve Tuğba Altıntop konser verdiler. Bu etkinlik, TRT tarafından bütün Türk Dünyasına naklen yayınlandı.
  --spoiler--

  türk dünyası çocuk şöleni
  2 ... kurtcebe noyan
 4. 1.
  Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından 21 incisi düzenlenen şölendir. Trt avaz ve bengütürkden canlı olarak izlenebilir.
  ... deli tugrul