1. 1.
  anlamlandıramadığımdır. feci şekilde tarih cahilidirler ve bilgileri youtube veya google bilgisidir.

  hükümdar seyfettin kutuz ve o dönem daha sonra hükümdar olacak rükneddin baybars ayn calut'ta moğol ordusunu neredeyse imha etmiştir. moğol komutan ketboğa savaş alanında ölmüştür.
  1 ... saldirayterk
 2. 2.
  çok garip bir beyniniz var lan.

  var diyorum ama bu varsayımım tamamen teorik.
  2 ... modern zaman filozofu
 3. 3.
  vay anasına roma (katolik ve ortadoks olarak 300 lü yıllarda 2 ye bölünmüştür) 1200 lü yılların sonunda var mıydı? diriliş ertuğrul tarihi ne diyor bu konuda.
  edüt büdüt : diriliş ertuğrul isimli dizide izledikleriniz tarihi olaylardan yola çıkarak (buraya dikkat) kurgulanan (!) televizyon filmidir 1,5 saat dizimi olur amk., ertuğrul gazi olarak bildiğiniz de engin altan düzyatan isminde gezi direnişine destek vermiş bir aktör, gerçek ertuğrul gazi de muhtemelen onun gibi kumral avrupai bir tip değil günümüzde kazakistan kırgızistan özbekistan türkmenistan ve azerbaycanda karşılaşabileceğiniz tipte çekik gözlü elmacık kemikleri çıkık bir tipe sahipti, henüz (orhan gaziye kadar) sülalesinde bizanslı kanı yok idi. muhtemelen şeyh edibali ile karşılaşana kadar da tengri inancına sahip olması kuvvetle muhtemel bir obaya sahip bir konar göçer idi. demem o ki diriliş ertuğrul da şu anda izlediğiniz kurgunun aslı 750 800 yıl önce olmuş bitmiş olaylar. amiyane tabir ile sikilmiş götün davası olmaz.
  ... faso aga
 4. 4.
  baybarsınan börke türkmüş ?

  vay alüminyum.

  agop agopyanın torunları türkçülüğe kalkıştılar galiba.

  türk baybars yerine moğol hülühü yü tutanlar
  1 -1 ... timur cengiz hulagu
 5. 5.
  ateisttirler. islam'a olan anlamsız kinlerini öyle tatmin ediyorlar.
  3 -1 ... selia