1. 1.
  türkiyedeki ateistlerin islami ilim bilgisinin müslümanım diyenlerden daha fazla olması durumudur.

  türkiyede bir çok ateist hayatının geçmiş dönemlerinde kuran ve islam ilimleriyle içli dışlı olmuş ve bu kadar içinde olması aslında dinin bir düzmece olduğunu görmesini de sağlamıştır. böylesine bilgili bir kişinin karşısına sözde müslüman olan ama daha eline kitap almamış birisini çıkartırsanız ateist olan kişi hem ateizm hem islam hakkında karşıdakini mağlup edecektir.

  (bkz: sözlükte dini tartışmalarda mürted olanlar)
  4 -7 ... kaliteli deli
 2. 2.
  iman etmeyenin imanli olmasi sorunsalini ortaya cikarmis onermedir.
  3 ... kuyruk yagi
 3. 3.
  daha imanlı yerine daha iyi insanlardır denebilir bundan eminim.
  2 ... antepsenjermenli sarlatan
 4. 4.
  zırva bir önerme. iman bilgi seviyesiyle ölçülen bir şey değildir. ha, iman sahibi insanın ilmi arttıkça imanı daha güçlenebilir, o ayrı konu. ama insanın dağlar kadar ilmi olsa da kendisine iman nasip olmayabilir. kur'an'daki "kitap yüklü eşek" ifadesi (bkz: cuma suresi) çok anlamlı bir benzetmedir.
  ... usualsuspects
 5. 5.
  kısmen doğru olan önerme. ateist olmayı seçme kolay bir mesele değil,adamlar okuyup araştırıp daha sonra karar veriyorlar. ama nasıl ikna olamıyorlar ben onu anlamıyorum.hadi sen ben neyse de adriana lima maymundan gelmiş olabilir mi lan?
  ... traciann
 6. 6.
  Üstüne basa basa desteklediğim bir konu bu çünkü müslüman kardeşlerimiz dinle ilgili her konuyu böyle nasıl desem uzmanlar fazla biliyorlar, bu nedenle kılıyorlar. Yargılamıyorum ama yargılayabilirim, yapmayacağım. Bir zamanlar bizde öyleydik ama herşey değişti. Doğru yol aydınlattı yüzümüzü.
  ... ucaksizpilot
 7. 7.
  Yanlıştır. Doğrusu şöyle olacak:

  avrupalı ateistler > müslümanlar > türk ateistler.
  -2 ... fistingci sahap
 8. 8.
  çok doğru tespittir ateistlerin bir çoğu araştırıp öğrenip ateist olmuştur. kendine müslüman diyenler ise babası annesi müslüman diye çevreden böyle gördükleri için müslümanım derler tabi tüm genellemeler gibi bundada bir çok istisna çıkacaktır.
  ... azatin