1. 1.
  sorulması gereken soruların başlıcalarındandır. sahi benim 19 yaşındaki kardeşim orada, öso denilen cihadcı köpekler için neden savaşıyor ?
  12 -9 ... nota bilmeyen adam
 2. 2.
  Hakkari de, bolu da , izmir de ne işi varsa orada da o işi var.

  Vatan konya dan savunulmaz e be eşek beyinliler.
  Vatan savunması vatanın dışında başlar.
  7 -21 ... cok erken oten horoz
 3. 3.
  Çok değil 5 gün önce Kayseri'de 1 hafta önce Beşiktaş'ta 70 e yakın asker ve polis öldüren şerefsiz örgüt PKK nın Suriye kuzeyinde bağlantısını engellemek için. Tabloya bakıldığında pyd- PKK ve daeş in kimin uşağı olduğu belli.
  3 ... mkezer56
 4. 4.
  bir insan bu soruyu sormak için bence geri zekalı olmalı. bence öyle yani. 5 aydır herkes bas bas bağırıyor sebebini ama hala şu soruyu soruyorsunuz.

  kilise düşen roketatarlar desem? türkiye'de patlayan bombalar desem? 10 bin km öteden gelip ortadoğuda istediği gibi at koşturan amerika ama sınırındaki ülkenin mal insanları bizim orada ne işimiz var desin! 63 ülkenin dışında bir amacımız var. sınırlarımızı korumak. cihatçı orospu cocuklarını bitirmek. anladın?
  3 -3 ... akagamina
 5. 5.
  Vatan savunması. Ortalığı çakallara bırakmamak bu iş hükümet işi değil devlet politikasıdır.
  ... balikesirli
 6. 6.
  1 - çanakkale de halepli nin ne işi var dı ki
  2 - amerikalı coni nin ırakta suriyede ne işi vardı ki
  3 - rusyanın orada ne işi vardı ki
  4 - iran ın orada ne işi vardı ki

  bunca yıl bunca zaman - aman siz oralara gitmeyin ölürsünüz- diyip bizi oralardan uzak tutup sonra orada besledikleri teröristleri üzerimize salanların ne işi vardı ki

  ölmekten ne zaman korktuk ki bizi ölümle korkutur oldunuz. bu devletin selameti için sadece vatan toprağında ölmek yetmez yetmedi, sorunu kaynağında çözmek için gerekirse fizan da ölmek gerekir.

  tanım: vatan uğrunda ölen var ise vatandır. ha bu toprakta ha yanı başımızda dedirten durumdur.
  2 -1 ... operasyon valkyrie
 7. 7.
  Önce kardeş esad deyip sınırları Mayınları temizlettik. Sonra adamın başına muhalifleri sarıp bir sürü corap ördük. Muhalif dediler ama içlerindeki selefiler baktık nusra oldu onların bir kısmı isid oldu. Olay cigrindan çıktı şimdi girmek zorunda kaldık. Evet. Orada bin bir türlü terör örgütü var. Ve ülkemizi tehdit ediyor. Ama olayların bu hale gelmesinde ülkedeki çatışmayı kızıştıran ve kıvılcımı Körükleyip yangın yerine cevirenlerin hic mi sucu yok? Esad sanki kardeş iken beraber tatillere giderlerken zulüm, baskı yapmıyor muydu? Yoksa zulum bahane amac baska mı? Sen ortalığı karıştır amina koy ondan sonra vay efendim orada bin bir türlü tehdit var. Kimden ötürü senden ötürü...

  Ayrıca artık duz er operasyona gitmiyor profesyonel uzmanlar bu işi yapıyor. Giden zorunlu gitmiyor anlayacağınız adam o mesleği ve işi kendisi seciyor. Onun icin seçerken iyi düşünün ben yavsakca politikalar icin ölmeye razıyım diyorsa bir insan ne desem boş zaten kendi tercihidir. Ama işsizim param yok diye depresyona girip seçenler en azından düşünsün bu dediklerimi. Sefasini suremedigim paranin turasini sikeyim Afedersin.
  12 -2 ... eduardo elric
 8. 8.
  sınırlarımızı teröristlerden temizliyorlar. işi bu.
  5 -7 ... chief
 9. 9.
  Rte oyle istedigi icin.
  3 -2 ... portatif
 10. 10.
  olm, biz şu aralar mars yollarında olmalıydık...

  amq munun arabı ve pis zihniyeti !
  2 ... alsanacevap