1. 1.
  türk vatandaşı olarak kendi kendimize sorduğumuz ve adam gibi bir cevap veremediğimiz sorudur. yıllardır oradalar da afgan halkı talibandan mı kurtuldu.
  amerikalı özel güvenlik şirketlerinin askerlikten ayrılma it kopuk katil personelini korumak mehmetçiğin işi mi.
  3 -1 ... kaplus
 2. 2.
  bölgedeki amerikan komutandan övgü dahi almış çatışmalarda gösterdiği üstün hizmetinden dolayı.
  dünya jandarmasının emir eri olmuş durumda türk askeri. bir de bu haliyle yaranamıyor yanaşma hükümet ve partizanlarına.
  bizim için ölüme sürülmesi yetmezmiş gibi bir de elin gavuru için kan dökmeye zorlanıyorlar.
  3 ... abdestsiz
 3. 3.
  sebebi için
  (bkz: emperyalizm)
  özellikle
  (bkz: abd emperyalizmi)
  ... usualsuspects
 4. 4.
  zamanında kore de ne işi varsa o işi var diye cevap verilebilecek soru cümlesi.
  1 ... frekans
 5. 5.
  (bkz: nato)
  2 ... dedi ve gitti
 6. 6.
  zamanında agfan mücahitleriyle savaşan sovyet askerlerinin yerini abd nin it kopuk tecavüzcü katil paralı askerleri aldı. peki mehmetçiğin orda ne işi var, talibanların abd askerine sıktığı kurşun mehmetçiliği öldürürse şehit mi olacak?
  3 -1 ... kaplus
 7. 7.
  (bkz: ateş almaya gelmek)
  ... mucbir sebep
 8. 8.
  saçma dolduruştur. türk askeri hiç bir çatışmalı operasyona girmiyor. sadece kabil havaalanında bulunan "camp dogan" dan yakın destek hizmeti veriyor. bu hizmetin içinde eğitim sağlık da dahildir. ayrıca imar ve inşaat projelerine destek veriyor.kabil dışına çıkmıyorlar.
  masrafları birleşmiş milletler tarafından karşılanıyor.

  amerika bizim için pkk yla savaşmıyor. biz neden gidelim talebanla savaşalım diyen genel kurmay talebanla çatışmaya kesinlikle girmiyor.

  zaten taleban ve al kaide türk askeriyle savaşmıyor . bir çok yabancı devlet gücü araçlarına ayyıldızlı bayrak takarak götü kurtarıyor.
  2 -1 ... klauss
 9. 9.
  Ne işi mi var, çünkü zamanında sovyetler birliğine karşı kullanılan taliban Nato 'nun elinde patlamıştır. Ve şimdi emperyalizmin marka örgütü nato da 1949'dan beri güdümüne aldığı Türk ordusunu sovyetler yıkıldıktan sonra ayak işlerinde kullanmak istemektedir.

  Eveet, sayın ordu şovenistleri bu duruma ne cevap verecekler bilinemez ama şu bir gerçek, emperyalizme karşı direnen o şanlı türk ordusu yıllar yıllar önce bitivermiştir.Pkk ile savaşıma aldanmayınız, o da A.b.d. nin kontrolünde bir savaşımdır.

  Benzerleri için:

  (bkz: 12 eylül 1980)
  (bkz: 12 mart 1971)
  2 -1 ... ucankaplumbaga
 10. 10.
  devletler için büyük olmak sadece kendi sınırları içerisinde büyük olmak değildir,afganistan türklerin geçmişten tarihi ve kültürel bir çok bağının bulunduğu bir ülkedir hatta bilindiği gibi orada yaşayan milyonlarca türk vardır ve sevsekte sevmesekte nato'ya üye bir ülkeyiz,afganistanda müslüman bir ülkenin askerlerinin bulunması ve yaşayan halkın türkiye'ye bakışı buradaki kilit noktadır ve zaten belirtildiği gibi afgan halkıyla en iyi iletişimi sağlayan kuvvet te Türk Silahlı Kuvvetleri'dir.
  1 -1 ... kurkur