1. 1.
  sanki adaletin gec gelmesi icin yapilmis olan sistem.
  1 -1 ... aequitas
 2. 2.
  sip sikindirik bir sistem.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/24974708/
  http://www.ntvmsnbc.com/id/24974554/
  http://www.ntvmsnbc.com/id/24974695/
  http://www.ntvmsnbc.com/id/24972947/
  ... a clockwork mandalina
 3. 3.
  devletin bekası için bir an önce iyileştirmeler ve düzeltmeler yapılması gereken sistemdir.
  1 ... antisosyal
 4. 4.
  aihm: boynun neden eğri?
  tavks*: nerem doğru ki?
  1 -2 ... annabell lee
 5. 5.
  kendini adaletini kendin getir, dedirten sistem. Tabii bu çok tehlikeli ve ürkütücü bir noktaya taşıyor insanları. Adalet namusun, güvencenin, insanlığın temeli olmalı çünkü.
  1 -1 ... beatrice lea
 6. 6.
  http://www.ntvmsnbc.com/id/24975568/
  ... a clockwork mandalina
 7. 7.
  bendeki boşaltım sistemiyle paralel çalışan sistemdir. evet, ishal olmuşum sevgili yazarlar. ben nasıl pata küte sıçıyorsam türk adaleti de aşağı yukarı aynı durumda.
  1 ... jetlag olmus barbunya
 8. 8.
  başharflerinden aynı TAS aynı Hamam dedirtecek kuruluş. Gerçi hala ülkemizin en aydınlarının gittiği yada çıktığı yerdir.
  ... tabiherkesboyledusunecekdegil
 9. 9.
  nasıl işlediğine akıl sır ermediği bir sistem. adliyelerde kimin eli kimin cebinde belli değil. allah düşürmesin. sözlüğe açılan salakça davalardan biri için savunma vermeye gittim. sözlükte bir entry'de geçen şiir birisine aitmiş ama bir yazar "can yücel" aittir diye yazmış. bu birisi de bu şiir can yücel'e ait değil bana aittir diye dava açmış. salakça dediğim burası. zaten açılan davaların tamamı buna yakın salaklıkta. dava için hakime savunma verdim, yaz kızım diye tabir edilen kız da yazdı. ifadem bitti çıktım. sonradan aklıma bişey takıldı, tekrar geri döndüm. verdiğim ifadeyi yazdıkları kağıt elime geçti. baktım şok oldum. isim başka, suç başka ama altında benim verdiğim savunma. ismimi "ismail alpen" yazacaklarına "ismail civelek" yazmışlar, neyse ki düzelttiler. suçum basit bir şiirle ilgili bir konu iken, "arsa davası"na dönmüş. kısacası kimin eli kimin cebinde belli değil. içeri bir girdi mi ne olarak çıkacağın belli değil. aman uzak durun.
  9 ... zall
 10. 10.
  daha kötüsüde var şükredin. bir davamda karşı taraf oyalamak için 2 adet sahte şahit gösterdiler . tam 9 celse boyunca adamlar ifade vermeye bile gelmediler. her celse 3 ay sonraya gün veriyor. neyse hakim bizim lehimize kararverdi.ama temyizde dedilerki şahitlerim dinlenmedi. 6 ay sonra dava geriye geldi. sonra hakim hiç bekletmeden tekrar lehimize karar verdi.tekrar temyiz tabiki. temyizden lehimize karar çıktı. çünkü yapılan tahkikatte adreslerin sahte olduğu belli oldu. tam 3 yıl boyunca sinir harbi yaşadık.
  yani bazen insanların nasıl katil olmadıklarına şaşıyorum.
  ... klauss