bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    turkiye soforler birligi odasi tadinda bir kurumun icat etmis olmasi pek muhtemel ozlu soz.
    "en asil duygu, o nedir?" sorusuna karsilik olarak bir tur yol gostericidir.
    5 ... child
  2. 2.
    şöför edebiyatının yalan yazan tarih utansın başlıklı bir kitap yayınlaması durumunda kitaba konu olabilecek söz
    2 ... kirmastılı
  3. 3.
    Atatürk'e kafası güzelken bir soru yöneltilmiştir:

-Atam, atam... Türk şoförleri hakkındaki değerli düşünceleriniz nedir?

(atatürk düşünür, fakat kafası güzeldir, soru da zaten saçmadır,ben yaptım oldudur)

-Türk şöförü en asil duygunun insanıdır.
    11 -11 ... baybars
  4. 4.
    o zamanlar zaten türkiye'ki araba sayısının bir elin parmakları kadar olduğunu düşünürsek hangi şöför için sözylediğini merak ettiğim sözdür. yüksek ihtimal makan arabasını kullanan söför asil duyguları olan bir insandı ki o kişiyi baz alıp bir genelleme yaptı atamız. *

*
    2 -2 ... chosen
  5. 5.
    bütün şöförler odası binalarının duvarlarında kocaman yazılarla yazılı özdeyiş. atatürk 'ün söylediği belirtilmiş. düşündüğümde, gerçekleri yansıtmayan ve kesinlikle ata' ya ait olamayacak özdeyiş. çünkü, atatürk' ün özdeyişleri zaman ötesi. o laf bugun için geçerli olmadığına göre, tamamen uydurmadan ibaret.
    (bkz: her yalana atatürk ü alet etmek)
    1 -1 ... komikimben
  6. 6.
    söförlerin gurur duydugu özellikleri. tabi gercekse, onaylamak icin biraz araştırmak lazım düşünsenize bi otobüs şöförüne böyle bi soru geldigini;
    -beyefendi siz duygulumusunuz?
    gelecek cevap olası bir başlık sebebidir hemde yaran cinsinden.
    ... sercan yanaz
  7. 7.
    takim elbiseli dolmus soforudür aynı zamanda.
    1 -1 ... s o t
  8. 8.
    atatürk bu sözü söylememiştir. "atatürk yaşasaydı şoförler için böyle bir söz mutlaka söylerdi" düşüncesiyle
    bu ifade sanki atatürk söylemişçesine şoförler odalarında
    asılı durur.
    ... pankreas
  9. 9.
    "sinemaya gereken ehemmiyet verilmelidir." gibi ataturk tarafindan soylendigi dile getirilen ilginc sozlerden biridir.
    1 ... fenasi kerim
  10. 10.
    eğer en asil duygu öfke, şiddet ve maçoluk ise, benim de katıldığım önermedir.
    1 ... onuncu koyun muhtari