1. 1.
  tüm inançlar gibi, altında mantık aranmaması gereken hülazadır.

  (bkz: turk-ul ekber)
  9 -10 ... bl
 2. 2.
  (bkz: senin ırkın sana beni ırkım banadır)
  (bkz: ne mutlu türküm diyene)
  5 -3 ... gayrimüslüm gürseks
 3. 3.
  batıl inançtır.
  11 -8 ... soytari
 4. 4.
  aşşağılık *kompleksi olanların, kendi soyundan, nesebinden, geçmişinden utananların "yaw yok böle bişi, türk neki, işte faşist bunlar falan" diyerek yok saydıkları üstünlüktür. hatta bazıları sattıkları şıraya bozacıyı da şahit tutarcasına darwin felan fişmekanı da arkalarına alırlar. bu insanlar darwin'e inanırlar ama sen maymunsun, soyun sopun hep maymun, king kong da senin deden dediğimizde kızarlar, bunu kabul etmezler. kendilerini kişiliklerini ve hatta tarihi-kültürel miraslarını değil kendilerinden sonraki nesile aktarmak, hap halinde versen bir bardak suyla bile kanlarına karıştırmayı reddederler.

  bu aşşağılık kompleksi bazen öyle bir noktaya ulaşır ki, çevreden birileri türk falan demeye görsün sen faşistsin derler, birileri allah derken kelimeyi bitirmeden yobaz etiketini yapıştırıverirler. bunların abilerini ulu önder karadenizde gece yarısı boğdururken yanlış yapmıştır esasında...atam öldürüp gömdürmek yerine kıçlarına birer de kazık çakıp ibreti alem içim içlerini samanla doldurup mahalle mahalle gezdirmediği için bunlar yedikleri herzelerin geçmişini de bilmezler.

  tip tip çeşit çeşit kesmece karpuz gibidirler. yolda karşılaşabilirsiniz, maç seyrettiğiniz tribünde yanınıza da oturabilirler, akşam bir bira içmeyi düşünseniz yan masanızda kurulumuşlardır çoktan. hatta sanal alemde x sözlük'te yazarken entrynizin hemen altına yazı yazabilir, sizden bir evvel de sizi tukaka ilan edebilirler.

  yanınızda bir köpeköldüren * taşımanız sağlığınız ve milletiniz için en evla olanıdır.
  14 -22 ... kara hilal
 5. 5.
  yıllar öncesinde, büyük önder mustafa kemal atatürk tarafından söylenmiş bir sözle temeli çürütülmüş inançtır/durumdur. nitekim, ulu önder, "ne mutlu türk olana" değil "ne mutlu türküm diyene" demiştir. velhasıl, türk insanının ve milletinin bizim için yüce bir değer olduğu ne kadar doğru ve yadsınamaz bir gerçek ise, türk ırkının üstün bir ırk olduğunu düşünmek de o derece boş ve batıl olacaktır. bir insan, sadece türk ırkından geldi diye üstün sayılamaz, tutulamaz. iş ki, o insan "türküm" diyebilsin, türk olmanın haklı gururunu göğsünde taşıyabilsin *. işte ne mutludur o insana. gerisi safsatadır, batıldır.
  9 -5 ... insomniac
 6. 6.
  bazılarının şöyle şeyler yazmasına vesile olan sakat fikriyat:

  "yurdu düşmandan kurtaran ey büyük atam;

  atam, sen bunların abilerini karadeniz'de boğdurdun da ne iyi ettin, alayına kapak olsun şerrefsizlerin. ama atam kıçlarına kazık da çakılsaydı ırkımız bugün daha bi üstün olmaz mıydı diye düşünüyorum bazen. -şaşırtıcı ama bazen düşünebiliyorum- neyse. vatanını sevmek faşistlikse faşistim diyorum ama anlamıyor bu bölücü vatan hainleri. benim gibiler vatan sevdikçe* birileri ölüyor, mehmetçik şehit düşüyor, teröristlerin kökü kurumuyor, beş yaşındaki terörist çocuklar güpegündüz öldürülüyor... oh olsun diyebiliyorum, zaruridir diyebiliyorum. zavallı mıyım? neyse, çok düşünmemeli, kaldıramıyor bünyem.

  hem bunların darwinleri var, dinimize sövdükleri kanısındayım. adam gibi bilim yapmak değil ki dertleri, maymundan geldiniz deyince de nasıl kızıyorlar be atam. hahaha! yav bunlardan her yerde var lakin benim gibiler niye böyle sayılı acep? bi gariplik olmalı ama hayırlısı, bakalım. (düşünme, düşünme yine. acı yok rocky, yor onu)"
  3 -5 ... zibende
 7. 7.
  inanmak başarmanın yarısıdır.
  2 -3 ... karpuzkabugu
 8. 8.
  üstünlük yalnızca takva ile belli olur dediğim gereksiz bir önerme.

  neren üstün senin? dünya çapında ilk 500 üni. sıralamasına bile giremiyorsun, dünyaya maal olmuş bilimadamın yok, türk'lük adına dünyaya diktiğin bir ağacın yok, gelecek nesline ne vaad ettiğin belirsiz, sıçtığın boktan bile vergi alınıyorken dünyanın en pahalı benzinini de kullanıyorsun, zamanında sancak dikip tekbir getirdiğin dağlarında kansızlar cirit atıp evladını öldürüyor, sen onları bombalamak için milletten izin alma çabasına girerek ceddinin namını, şerefini ayaklar altına alıyorsun, tecavüz suçlularını 6 ay gibi bir süre ile cezalandırıp adam öldüreni kefaletle bırakıyorsun, canı sıkıldıkça suçlulara ''af'' getiren homofobik bir sistemin var, 21 yy.da hala ve hala roman yazdı diye insanlara dava açıp ''düşünme'',''akıl'',''fikir'' gibi soyut kavramları yargılamaya kalkıyorsun, milliyetçiyim - ülkemi seviyorum adına ülkendeki diğer insanları düşman ilan ediyorsun, 80 yıl önce bacısının, evladının başındaki örtü için şehit olup sana bu toprakları bırakan ceddinin mirasına ihanet ederek idealojik safsatalar ile bacının örtüsüne el uzatıyorsun, eğitim sistemin tamamen foseptik, okulların anarşist yuvası her gün birileri ölüyor, daha dün gasp yüzünden markete gidemiyordun ve hala utanmadan bu propagandayı yapıyorsun. inanıyorum ki sen 3006 da bile bu propagandayı yaparak, ne kadar üstün bir gerizekalı olduğunu göstereceksin. *
  7 -2 ... toplum dü$manı
 9. 9.
  ahmedin mehmetten, mehmetin johndan,johnun nikitadan fazla bir eli kolu mu var ki birinin diğerinden üstün olma durumu olsun. eğer ki biz türk olarak "ben şundan üstünüm ben bundan üstünüm" diye bir durum yaratacaksak bir başkasının da "ben onlardan çok daha üstünüm" demesine de ses çıkarmaya hakkımız kalmaz. olaya dini boyutta bakarsak herkes adem havvadan gelmiş, nasıl olurda biri diğerinden üstün olabilir sorusu gelir akla, eğer evrim ve doğal eleminasyon sürecine inanıyorsak tüm ırklar aynı evrim sürecinden geçmiş ve aynı evrimsel halkalarını tamamlamış demektir türklerin yada başkalarının fazla halkası nerelerindedir sorusu gelir akla. kısacası "ben ondan üstünüm bundan üsütünüm" demenin yerine biz ne yaparsak türkiye daha iyi bir yere gelir, türkiye halkının gayri safi milli hasılası 40000-50000 dolara çıkar (hatta insanlar gsmh yi dolar değilde tl olarak ölçer) dersek, diyebilirsek işte o zaman fizyolojik olarak değil ekonomik bakımdan üstün ırk oluruz ki günümüz dünyasında bu daha da geçerlidir. bu olmadığı koşulda ırklar isterlerse hitlerin yaratmaya çalıştığı kusursuz alman modeline uygun olsun, çöple beslenen, yapılan üç kuruşluk yardım için birbirini ezen, gelişmekte olan!!!! ülkenin insanları olarak gelişmiş ülkelerce gülünen, gelişmiş!!! üstün insanlar olarak kalmaya devam eder.
  5 -1 ... kolibandı
 10. 10.
  ITU deki tarih hocalarimizdan Sait Kofoglu'nun siddetle savundugu tezdir.Kendisine gore turklerin oyle ya da boyle bir sure dahi elinde tuttugu topraklari geri almasi gerekmektedir.Yine ona gore bu er veya gec gerceklesecektir,gerceklesmelidir.ilginc
  -2 ... ayseciginalpellayadoyduguan