1. 1.
    Eğitim sistemidir. Şüphesiz.
    5 ... koroleva
  2. 2.
    Türk olmak yeterlidir. Yumurta kapıya gelmeden kafa çalışmıyor.

istisnalar hariç.
    1 ... being a dwarf
  3. 3.
    Eğer her sabah kalktığında telefondan haber başlıkları yerine ınstagrama giriyorsan, kitap okumak yerine aşk ve silahtan başka birşeyin gösterilmediği türk dizilerini izliyorsan, saçma sapan tv programları izlerken ne olacak bu ülkenin hali yeaağ diyorsan, tek amacının sosyal medyada kendisini diğerlerinden daha üstün gösterme çabasına girmek olan biri olarak görüyorsa ki hiçbirisi böyle görmez. Kendisini geliştirmek için hiçbirşey yapmayıp güzel bir gelecek hayali planlıyorsa, bu öğrenciler başarısızlığa mahkumdur. Teşekkürler
    8 ... hattor
  4. 4.
    Motivasyon eksikliğidir.

Önlerindeki örnekler kötü. Makam ve şöhret sahibi olanların büyük çoğunluğu akademik başarısıyla değil, çıkar ilişkileri ve sansasyonlarla makam ve şöhret elde etmiş.

Gençler ilgi toplamaya motive olur. ilgi toplayanlar eğitim ve nitelikleriyle değil, delilik dereceleriyle ilgi topluyorlar. Televizyonu açınca doktorun akademisyenin bile delisini gören çocuk akla neden önem versin?

Ayrıca zorunlu eğitimin de pek çok dezavantajı var. Her halükarda liseden mezun olacağını bilen çocuk neden ders çalışsın?

Okula motive etme, hayata motive etme, bilgi ve akla motive etme sonra çocuklar neden başarısız. Çocuklar bu başarısızlıkta en son sorumludur.
    2 ... karacaoglan
  5. 5.
    Cumhuriyetin cocuklari ya ne olacakti birsuru pezevenk. Boktan ne kadar is var onla ugrasan ozenti serseri surusu.
    2 -2 ... ulusafsata
  6. 6.
    Dünya eğitim sistemini yerinde incelemiş,40 küsür milletin öğrencilerini tanımışların nedenleri.

hassiktir ordan.
    ... gedikpasa
  7. 7.
    sosyal olma ve beğenilme kaygısının her şeyin önüne geçmesi.
    Bir de medya ile aptallaştırma politikası.

bu 10 küsür yıllık bir çalışmanın ürünü.

gençler düşünmeyin, sadece inanın.
    1 ... bavyera belediyesi
  8. 8.
    ortadoğudaki vajinaya erişim yasağı. adamlar aç aç.
    1 -5 ... ebu fesat
  9. 9.
    Kıza diyorlar ki "gebze teknik üniversitesini yaz. Oranın eğitimi çok üst seviyede. Mezun olunca çok çabuk iş bulabilirsin."
    Kız cevap veriyor;
    "Hayatta yazmam ben orayı. Bir kere orda starbucks bile yok, ne işim var benim orda?"

Başarısızlığınızın nedeni içinizde başarma azmi olmadığındandır.
    3 -1 ... sondan bir onceki samuray
  10. 10.
    Sistemin herkes için akademik başarı dayatması, öğrencilerin toplumda kabul edilebilir bir yere gelmek için işlerine hiç yaramayacak bilgilere vakıf olmasının gerekmesi. Bunu da ancak sosyopat, içe kapanık ancak kendisini akademik başarıyla ifade edebilenlerin başarabilmesi, bundan dolayı toplumun kaymak tabakasının hep tatsız tuzsuz olması.
    2 ... centurion