1. 1.
  türk e ait olan kökünden gelen , tam anlamıyla (bkz: türk halk müziği) olarak geçen harikalar bütünü ..
  sevdalısı olanların asla kopamayacagı şeyler ..

  birde başlıklarda türkçe karakter sorunsalı nedeniyle açıklanması gereken finlandiya sınırlarında bulunan bir şehir . hatta bir de (bkz: türkü türün) diye bir futbol takımları mevcuttur ki vakti zamanında trabzonspor uefa kupasında safdışı bırakmıştı ... (bkz: ne günlerdi be) ..
  6 ... postsinaptik golge
 2. 2.
  ar gelir osman aga ar gelir
  safiyeme karyola dar gelir
  1 -2 ... sex pistols
 3. 3.
  bir sigara markası.
  1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  sarı saçlarına deli gönlümü
  bağlamışım çözülmüyor mihriban

  ah ah dinlerken insanın içini titreten özümüz müziklerimiz.
  3 -1 ... aquantass
 5. 5.
  minareden at beni
  in aşağı tut beni

  şeklinde karşısındakinden hem katil hemde süperman olmasını bekleyen, kişilerin hislerini belirtme tarzı.
  -7 ... pilotmont
 6. 6.
  "türki" yani türk olan kelimesinin zamanla değişerek türkü haline gelmesiyle oluşan kelime. şiirlerin ritmik bir şekilde, türk tınılarıyla söylenmesi sanatı.
  2 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  Anadolu insaninin hüzünlerini, mutluluklarini, sevdalarini, yaslarini, kisaca tüm duygularini söze dökmesiyle vakif olmus siirlerin, baglamayla birlestirilerek okunmasi durumudur. dinleyince insani etkilemesinin en önemli sebebi aslinda kendi yasadiklari, kendi kültürü, kendi icinden cikan duygulari dinledigini farketmesidir.
  1 ... rosie dunne
 8. 8.
  finlandiya da bir şehir. (bkz: turku)
  5 ... wolfshade
 9. 9.
  Kendine özgü ve değişik ezgilerle söylenen türkü zamanla anonimleşen bir nazım biçimidir. Türküler ana dörtlüklerle, onu izleyen nakaratlardan olu­şur. Türkülerdeki dörtlüklere Bent adı verilir. Nakaratlar, halk dilinde bağlama ve kavuştak olarak adlandırılır. Türküler yukarıda saydığımız nazım biçimlerinin aksine hece vezninin her kalıbıyla söylenir. Yani hece sayısı iti­bariyle bir sınırlama olmaz. Mahmut Ragıp Gazimihal, ezgilere göre usulsüz ve usullü türküler olarak iki ayırım yapar. Usulsüz olanlar; divan, bozlak, koş­ma, hoyrat ve Çukurova'yı içine alan uzun havalardır. Usullü olan türküler grubunda ise genellikle oyun havaları yer alır ki bunlara Konya'da oturak havası, Urfa'da kırık hava adı
  verilmektedir.

  Türklerde işlenen konulara göre de sınıflama yapan yazarlarımız vardır. Bu sınıflama şöyledir: Ninniler, Çocuk Türküleri, Doğa Türküleri, Aşk Türküleri, Kahramanlık ve Askerlik Türküleri, Tören Türküleri, iş Türküleri, Kar­şılıklı Türküler, Ölüm Türküleri, Oyun Türküleri, Tabiat ve Hayvan Türküle­ri, Zeybek ve Derebeyi Türküleri, Cinayetler ve Acıklı Olaylarla ilgili Türküler, Güldürücü Türküler, Yemek ve yiyecekle ilgili Türküler.

  Yapılarına göre türküleri sınıflandıran yazarlar da türkülerin bent kavuştaklarını gözönünde bulundurmuşlardır. Bu tür sınıflama şöyledir: Bentleri dörtlükleriyle kurulan türküler, Bentleri dörtlüklerle kurulan türküler, Bentleri üçlüklerle kurulan türküler, Bentleri beyitlerle kurulan türküler.
  4 ... kıvırcık salata
 10. 10.
  türkü;türk'e ait olan,yani tamamen bizim olan olduğundan sevdiğim şark'a ait olan şarkılardan nefret etmeme neden olan halk edebiyatı nazım biçimidir.
  3 ... firtina