1. 1.
  türkçenin söz varlığının diğer dillerden çok çok yüksek olması ve zengin bir dil olması sebebiyle geçersiz olan teori. dile değil, dili kullanana bakmak lazım..
  21 -6 ... kertenkele kuyrugu
 2. 2.
  türklerin dil konusunda yetersiz olması diyebiliriz asıl problem için. zira oldukça zengindir.
  14 -2 ... a nick
 3. 3.
  (bkz: yerden gote kadar haklisin) *
  12 -2 ... neden ben
 4. 4.
  nasıl konuşulduğuna, ne kadar konuşulduğuna, ne kadar bilindiğine ve sahip olunan beynin kapasitesine göre değişebilir. ama o zaman bile dil değil, siz yetersiz olursunuz. türkçe çok zengin bir dildir bir çok dile göre. başka hangi dilde bir kelimeyi bin türlü farklı yolla anlatabilirsiniz ya da hangi dilde nereye çeksen gelir bir uyak ve anlam kafiyesi vardır? bu soru değil mesela işareti olmasına rağmen. bu da bir ilginçliği ve zenginliğidir. soru olarak algılayan varsa da dilimizi iyi biliyorsa cevaplasın!
  6 ... bruksist
 5. 5.
  dil yetersiz değildir, sadece kompozisyon ve prezantasyon eğitimlerinin yetersizliğinden kaynaklanan yetersiz kullanım vardır.
  4 -1 ... rakamsal
 6. 6.
  Az kelime kullanılması çok fazla sesteş kelime olmasından kaynaklıdır, bu da bir zenginliktir.
  2 ... edebiyat sever kimyager
 7. 7.
  ingilizcede "he, she , him, her" olması, kelimelerin cinsiyetinin olmasından kaynaklanır. türkçede böyle bir şey yoktur. kalkıp, kendilerine has bir özelliği olan şeylere, zenginlik ya da yetersizlik demek yersiz olur. türkçede bir kelime, tamamen aynı kalmasına rağmen, kullanılan cümleye bağlı olarak farklı anlamlara gelebilir. belki de, bu yüzden bir yanlış anlama olabilir. başlığı açan kişi, tamamen yanlış bir yargı kullanmıştır. türkçe yetersiz bir dil değildir.

  (bkz: tamam ağlama eksi vermiyorum sana)

  düzenleme : imlâ hatası nedeniyle.
  3 ... larsmon
 8. 8.
  ayrıca nobel, türkçede hayatını yazmaya adamış olarak yorumlanadabilinen yazar kişilere verilir günlük dilde çok kelime kullanana değil! o açıdan kelime saymaya gerek yok- ki belli kapasitenin sınırlılığı- biraz okumaya, öğrenmeye ve düşünmeye ihtiyaç var bu başlığı açan için. dilin zenginliği gören için ortada ama ingilizce sözlüğü didik didik edip türkçede az bildiği kelimeyi de onunla kıyaslayan özenti zihniyet görmez bunu ve na böle sokaktaki insanın konuştuğu kelime sayısıyla nobeli bağdaştırmaya çalışır.ne sen türkçe sözlüksün ne de kıyas yapabilecek kapasitedesin!biraz araştır derim. bi de şu var acaba çinde kaç kişi dilinin tamamını öğrenebiliyor? örnek vermişsin ama şahken şahbaz olmuş be !
  ... bruksist
 9. 9.
  kesinlikle kullanandan kaynaklanan bir problemdir. türkçe güzel kullanıldığında mükemmel bir dildir.*
  2 ... riemann
 10. 10.
  kim demiş?
  yalan yanlış tespit ile başlayan bir başlık.
  türkçe yetersiz değil. bu ülkede yaşayan insanlar yetersiz.

  ingilizce çok mu yeterli
  (bkz: ingilizce uyduruk kelimeler)
  youtube: sen tüp : saçma sapan anlamsız
  facebook: uyduruğun allahı
  google: goggle mı demeye çalışmışlar yoksa...
  ... berk06