1. 1.
  kimilerine göre asla yapılamayacak ama son yıllarda gayet güzel yapılabileceği gösterilmiş,sagopa kajmer öncülüğündeki kuvvetmiranın başı çektiği, onları fuchs,ceza, derin darbe, abluka alarm ve ceza'nın takip ettiği müzik türü. en harika örnekleri romantizma ve bir pesimistin gözyaşları albümlerinde görülebilir. undergroundda da çok hoş parçalar yapılmaktadır. örnek olarak raffine, mozole mirach, sitem depresif verilebilir.
  7 -9 ... elendil
 2. 2.
  raptiye rap rap
  raptiye rap rap
  rap rap...
  3 -9 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  (bkz: ceza)
  (bkz: sagopa kajmer)
  (bkz: fuat)
  (bkz: dr fuchs)
  (bkz: nefret)
  (bkz: kuvvetmira)
  (bkz: ayben)
  (bkz: istanbul attack)
  (bkz: mode xl)
  (bkz: bektaş ve sırtlan)
  (bkz: kolera)
  8 -3 ... ranger65
 4. 4.
  hiç dinlememiş olup, dandirik dundirik konuşanlara, ceza'nın tüm parçalarını dinlemelerini önerdiğim müzik türü. mode xl de es gecilmemelidir.
  7 -2 ... pilotmont
 5. 5.
  (bkz: sagopa kajmer)
  3 -2 ... pandora
 6. 6.
  (#238382)
  ... ranger65
 7. 7.
  hücre 35 - bloke - barikat - basemode - filinta family dinlenilmesi gereken gruplar..
  1 -1 ... radikalcevap
 8. 8.
  yeraltı rap tadında kalabilenlerin kalitelerini koruduğu sagopa kajmer in başı çektiği ve ceza nın giderek cıvıttığı müzik türü.
  3 -1 ... to madeira
 9. 9.
  yapabilenin yapmasını istediğim müzik türüdür... öncelikle belirteyim ki çok eskiden beri türkçe rap dinlemekteyim, türkiye'de yayılmasını gerçekten çok isterim... özgün bir tarzda söylenen türkçe rap parçalardan gerçekten güzel olanları vardır, ancak bu güzelliği meydana getirebilen ve tanınan, daha önce belirtildiği gibi sadece sagopa kajmer ve ceza'dır. gerek ritmler ve müzikler olsun, gerek sözler olsun, sadece ünlü olayım bir şeyler söyleyeyim amacıyla yapılanları da vardır. işte bu zihniyet türkçe rapin topluma yayılamamsına neden olmaktadır. dinleyenin bir daha dinleyemeyeceği basitlikte şarkılar var çünkü... tavsiyem şudur ki iyi olan dinlenmeli ve desteklenmelidir. seçici olmak gerekmektedir. ortaya gerçekten iyilerin çıkması içindir...
  3 ... dom dom bullet
 10. 10.
  http://www.turkcerap.forumup.com
  -1 ... gladio78