1. 68.
  (bkz: #5325054)
  2 -1 ... and justice
 2. 69.
  türkçe'yi bir dünya dili yapma gayretleri konusunda takdir edilmesi gereken bir faaliyet. organizatörlüğünü yapan ve dünyanın dört bir yanına okullar açan cemaati her yönden eleştirebilirsiniz ama bu faaliyeti alkışlamalısınız. çağdaş eğitim adı altında bu ülkede dini değerlerle uğraşanların akıllarının ucundan bile geçirmediği bir başarıdır bu. ulusalcı takılıp dünyanın dört bir yanında türk milletine yakınlık hisseden iyi eğitilmiş gençler yetiştirme gayretine karşı olmak bağnazlığını gösterenlere sözümüz yok. allah'ın öküz yarattığını biz tilki yapacak güçte değiliz.

  peşin uyarı: sakın bana şakirt edebiyatı yapmayın. ben cemaatten değilim. laikçi zırvalarla gelirseniz fena paylarım. aklınızı alırım.
  8 -10 ... ozgurluk
 3. 70.
  türkçe'ye ve türkiye'ye ne kazandırdığı merak konusu olan sözde olimpiyat.
  4 -5 ... taharetmuslugu
 4. 71.
  bu sene ki birinciliği;
  fetoş baba. isimli parçasıyla kongolu maskarani mbili almıştır.
  2 -6 ... susarsam konusmam
 5. 72.
  " bakınız arkadaşlar, belki ben çok yaşamam fakat siz ölene dek türk gençliğini yetiştirecek ve türkçenin bir kültür dili olarak gelişmeye devamı yolunda çalışacaksınız.çünkü türkiye ve türklük uygarlığa ancak bu yolla ulaşabilir. gazi mustafa kemal atatürk. kemalistler çelişmeyin kendinizle... *
  5 -3 ... zuleyfa
 6. 73.
  fethullah gülenin cia destekli okullarının gövde gösterisi. o okullardır ki orta asya'da pek çok ülkede bölücülük gerekçesiyle kara listeye alınmıştır.
  4 -9 ... david addison
 7. 74.
  desteklediğim olimpiyatlardır.
  (bkz: türkçe)
  (bkz: oktay sinanoğlu)
  5 ... axilordram
 8. 75.
  gülen hareketi'nin "anadolu insanı" temalı duygu sömürüsü araçlarındandır.

  ayrıca, abd'nin giremediği ülkelere mensup çocukların, "olmadığı" olimpiyatlardır.

  mesela iranlı çocuklar yoktur bu olimpiyatlarda. kuzey koreli çocuklar da yoktur, kübalı çocuklar da!

  çünkü bu ülkelere fethullah gülen okulları girememiştir zira cia hakim değildir.

  abd diyoruz, cia diyoruz "darbeci" ilan ediliyoruz. neden abd'nin olmadığı ülkelerde yoksunuz arkadaş hele bir bunu söyleyin? dünya sadece abd'nin olduğu ülkelerden mi ibaret?
  8 -5 ... paleface
 9. 76.
  birçok kişi tarafından hoşlanılmayan bir oluşum (artık kendilerini cemaat olarak görmüyorlar) tarafından organize edilen organizasyon. Güzel bir organizasyondur. Henüz eleştirilmemesi gerekir, çünkü yeni bir faaliyettir. 10 yıl sonra belki şu tür eleştiriler yapılabilir; neden hep fethullah gülen'in okullarında bulunan kişiler katılıyor bu olimpiyata, neden 23 nisanda yapılmıyor ve bu işi neden devlet organize etmiyor vs... erken henüz erken.
  2 -1 ... strategy
 10. 77.
  çekemeyenlerin kıskandığı ve sürekli çamur attığı, türkçe için kılını kıpırdatmayan, kendini vatansever ilan eden koca beyinli insanların kınadığı güzide faaliyettir. bu faaliyeti yapan kişinin kim olduğu önemli değildir. fethullah gülen de olabilir aydın doğan da(aydın doğan türkçe ile götünü kaşır anca o ayrı mesele). önemli olan ortada türkçemize pozitif bir etkisi olan, tüm dünyada dilimizi tanıtmaya çalışan önemli bir etkinliğin olmasıdır. kötü niyetli insanların iyi niyeti suistimal etmesi bu olimpiyatın misyonunu değiştirmeyecektir. insanlar istediği kadar kendilerini; kendi sözleri ve fikirleriyle tatmin edebilirler. ancak ortada bir gerçek vardır. o da dünya üzerinde türkçe için yapılan en somut ve pozitif hareketin türkçe olimpiyatları olmasıdır.
  3 ... onsoz