1. 10.
    icerik bakimindan, amac bakimindan bal gibi de harika olan organizasyon.

huysuzlasan kesim itiraf etsin, iclerine sinmeyen kismi bunun arka planinda olanlar, ovguye layik olanlardir. velev ki add boyle birsey yapsaydi... o zaman nasil ovgulere mazhar olurdu, bunu da vicdaniniza itiraf edin!

yahu ne adamlari turk yaptilar, ne de beyinlerini yikadilar. adamlar hatta actiklari standlarda kendi ulkelerini tanitiyorlardi. ama ayni zamanda turk dostu cocuklar.

"raki sis kebap cok guzel" diyen tiplere agzimiz acik turkce kufur ogretiriz, cok komik olur... isin faili ve niteligi degisince hakarete maruz kalir.

"turkun turkten baska dostu yoktur" lafi curuyecek diye mi acaba bu nefret? yoksa hala uluslararasi arenadaki ezikligi uzerinden atamama mi? ben teshis edemedim.
    9 -4 ... curufinwe
  2. 11.
    işlevsel olmayan olimpiyat.

dil söz konusu olunca hassaslaşıyoruz biraz, kesinlikle doğru bir tavırdır o ayrı. ama dile sahip çıkma konusunda, sorunun kaynağını ıskalıyoruz gibi geliyor her seferinde. olimpiyattı, başkent tv'de sabah kuşağında dil temalı programlardı veya 'dilimize sahip çıkalım' benzeri tavırlardı.. olmuyor, olamaz da, dile böyle sahip çıkılmaz. bahsi geçen davranışlar hoştur ama o kadar sadece. egemenin dili korunur, gelişir; bu da ekonomiden geçer. yoksa sen dilimiz elden gidiyor diyerek ortalıkta dolaşırsan bu, senin gençliğini egemenin kültürünün etkisinden korumaz. bu çok boyutlu bir saldırıdır ve o ciddiyette önlemler alınmalıdır.
    5 -2 ... derin mavi
  3. 12.
    http://www.youtube.com/watch?v=KyMep1sskrA+ görüntüleriylede anlaşılabileceği gibi mükemmel bir duruma sebebiyet veren olimpiyat.
    2 -1 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
  4. 13.
    (bkz: izmir şiir olimpiyatları)
    ... kediyiyenpisikopatfare
  5. 14.
    mukemmel bir organizasyon. sirinevlerden leyla icin geliyor,

https://video.uludagsozluk.com/v/türkçe-olimpiyatları-7749/

-1 ... ersin34
  6. 15.
    ingilizde şarkıyla * katılabilecek duruma geldiğimiz zamanlar yaşadığımız olimpiyatlardır.
    1 ... eksik bir sey
  7. 16.
    (bkz: 23 nisan ulusal hatim indirme yarışması)
    2 -3 ... siklopentanoperhidrofenantren
  8. 17.
    çok büyük emek harcanarak gerçekleştirildiği anlaşılan organizasyon. kim gider ki çad'a, gana'ya, surinam'a, mynmar'a, sudan'a ve şu anda ismini dahi bilmediğim pek çok ülkeye! işte bu insanlar gidiyorlar. neden giderler, nasıl bir ruh haline sahiptirler tahmin etmekte bile zorlanıyorum. büyük ihitmalle tüm dünyanın bir gün müslüman olacağına inanarak gidiyorlar, başka türlü gitmezler.
    4 -2 ... goooooooooooooooooooogle
  9. 18.
    densizlik edilemeyecek kadar hoş ve güzel organizasyon.
    14 -4 ... kaytanbiyikliprens
  10. 19.
    22 mayıs- 2 haziran 2008 tarihleri arasında 6. sı düzenlenecek olan organizasyon.
    3 ... dr rocco amca