1. 1.
  bu durum zaman zaman üstesinden gelinememiş bazı komplekslerin varlığının dışa vurumu sayılabilir.türkçe kelimelerle başlayan bir cümlede gereksiz yere yabancı kelimeleri sırf popüler oldukları için kullanmak bir takım ezilmişliklerinden kurtulmak ya da kendinden daha az bilen bir adamın gözünü boyayarak saygı görebilmeyi isteyenlerin seçtiği bir yöntemdir.
  şimdi beni tanımayan ve bu entryi okuyanlar beni yüzeysel milliyetçilikle suçlayacaktır.demek istediğim şey şu kesinlikle değil.

  güzel türkçemiz'in tam olarak karşılığını veremediği ya da cümlenin anlamını geliştirip durulaştıracak bir takım yabancı kelimeler elbette ki vardır.internet yerine başka bir kelime bulalım demiyorum örneğin. bu tarz girişimlerin dilimizi ne denli komik hallere düşürdüğünü daha önce deneyimledik. farkettiyseniz experience ettik demedim, deneyimledik dedim. mesela experince point kazanma durumu var kullanılan. oyunlarda kullanmaktan bahsetmiyorum burda. çeşitli yerlerde prim yapmak manasında kullanılabiliyor. ama aslında experience point kelimesiyle prim yapılmaya çalışılıyor . ya da çok konuşan sevgilisini görmezden gelen insan ignore etmek ten bahsedebiliyor. halbuki henüz dahi anlamındaki de bağlacını ayrı yazmak konusunda sorunlar yaşıyor bu insanlar.

  sonuç olarak yüzeysel milliyetçilikle de suçlanacaksam sorun değil. eğer bu düzen değişecekse sorun değil.
  8 -4 ... purenelia
 2. 2.
  (bkz: okey)
  1 ... yendik mi lan
 3. 3.
  ingilizce bilince götün göğe ermesi inancından kaynaklanan durumdur. ingilizcenin dünya dili olduğu rüyasından uyanamamış kimsenin rüyasını yaşantısına yansıtmasıdır, bu sayede yüksek mertebeden biri olduğunu düşünür.
  bir dilden başka bir dile aktarılan kelimeler hep olmuştur ve olacaktır ancak bu kelimenin aynen alınması demek değildir.
  1 -1 ... antisosyal
 4. 4.
  dilinin özelliklerinin farkında olmayan, dilini kullanmasını bir türlü öğrenmemiş yani dilini bilmeyen yeteneksiz insanların yaptığı eylem.
  1 ... the genius
 5. 5.
  bazı ''kompleks''lerin varlığının dışa vurumudur.
  -2 ... olursemkantinegelmeistemem
 6. 6.
  -hacı relax ol biraz ya. amma da gerdin kendini.
  +nasıl relax olayım abi!?
  -derin derin nefes al ver, beatiful life hajı... beatiful life...
  5 ... iceri terligi
 7. 7.
  mühendislerin, özellikle proje yöneticilerinin sık sık yapmak zorunda kaldığı hadisedir.
  ... rooest
 8. 8.
  (bkz: irrite etmek)
  (bkz: irrite olmak)

  irriteler götürsün sizi.
  2 ... they killed kenny you bastards
 9. 9.
  (bkz: fucktır git)
  2 ... otakuron
 10. 10.
  -o elindeki ne abii ya?
  + döner bıcagı olm
  - jungle a mı giriyon abii?

  tanık olunmustur.
  2 ... zherdust