1. 1.
  Ülkücülüğün diğer ikisiyle alakası yoktur. Ülkücüler arap adetlerini kendilerine şiar edinip biz türküz diyen kafası karışık suni komik ve zararlı bir oluşumdur.
  4 -11 ... golazo
 2. 2.
  kutsal kitap şöyle der;

  "Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkekle bir dişiden yarattık... Ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız... Allah katında en şerefliniz takvaca en ileri olanınızdır " (Hucurat Sûresi, 13)

  Atatürk ne diyor peki?

  '' Medeni Bilgiler kitabından okuyalım dediklerini:

  " Din birliğinin de bir millet oluşumunda etkili olduğunu söyleyenler vardır. Fakat biz, bizim gözümüz önündeki Türk Milleti tablosunda bunun tersini göreceğiz. Türkler Arapların dinini kabul etmeden önce de büyük bir millet idi. .  Arapların dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların ve diğerlerinin Türklerle birleşip bir millet oluşturmalarına hiçbir katkıda bulunmadı. Tersine, Türk Milletinin milli bağlarını gevşetti, milli duygularını, milli heyecanını uyuşturdu.''

  hadis de vardır.

  '' Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir." (Müslim, imâre 53, 57, hadis no: 1850;)

  ister adı ülkücülük olsun, ister milliyetçilik, din ile bir ara da düşünülemez..

  aksini söyleyen ispata buyursun...
  5 -5 ... tierraylibertad
 3. 3.
  üçününde islam'da yeri yoktur. kuran insanlara ademoğulları diye hitap eder.
  5 -2 ... selia
 4. 4.
  Son 100-150 yılda ortaya çıkmış akımlardır.
  2 ... hepinizi sevmiyorum
 5. 5.
  burada defalarca yazdım ,siberya ve merkezi asya şamanizm inançlarına ve dinine * ,gök tanrı inancı ve doğa tapınmasına inana bir toplumda üstün ırk inancı olamaz olursa kendi geçmişine atasına kavmine klanına ihanet etmiş demektir.
  türkiye de ki türkçülük ''sünni ırkçılık'tan'' ve arap-devşirme sentezinden başka bir şey değildir.

  ve türkiye'de ırkçıların -türkçülerin hemen hepsi biri iki hariç türk yani türki kökenden falan değildir .

  bir tek atsız'ın kökeni türki kökene dayanır. türkeş'e ise türki kökenli demek türk kültürü ile alay etmektir.

  atsız ise karmaşık duygular ve nazi almanyasının ve hitler'in etkisi ile göçer ata kültürünü unutmuş ve hatta gök tanrı inancına ve şamanizmin ruhuna iahanet etmiştir.

  ve saçma sapan bir kurt ve insan ilişkisini türk kültürü diye yutturmuş arap-devşirme sentezine /sünni ırkçılık kavramına hizmet etmiştir.

  dünyanın hiç bir yerinde böyle geri zekalı bir ırkçılık bulamazsınız ırkçılık geri zekalılıktır ama türkçülük aptallıktan öte cahillik içerir.

  türkçülerin hemen hepsini kökenine bakın en ufak bir türki kültür ve doğa sevgisi ve doğa tapınması göremezsiniz atsız bunu yapmaya çalıştı ama maalesef bilgisizliğinden başaramadı.

  deli kurt'u açın okuyun göreceksiniz islam'ın türk ve anadolu'da ki türki kültürü nasıl yok ettiğini yabancılaşmanın nasıl yüceltildiğini.

  anadolu selöukluları nasıl türki geleneklerden uzaklaşıp helllen ve arap-fars kültürüne yamandı ise maalesef osmanlı denilen soyunun bile ispatlayamamış klan türklüğün geleceğini bir garabet haline getirdi.

  yinede osmanlı dönemindeki balkan ve anadlu türk kültür kendini yabancılaşmadan korumayı bildi ama cumhuriyetle artık türki kültür maalesef üç beş çıkarcının ve devşirmenin eline geçti kemalist kadroların aymazlığı ve islamcı-muhafazakarların yüzsüzlüğü ile kültür diye bir şey kalmadı.

  kala kala aptalların inanacağı bir kurt ve halife-arap kültürü kaldı.

  açın okuyun anadolu beyliklerini nasıl olduğunu görürsünüz diyeceğim ama onuda yalanlarla yok ettiler.

  kala kala türkçülük kürt ziya'ya kaldı yani kürtçülükte tutunamayan dönme ye.

  unutmuşuz zaten yazmaya değmez ya ülkücülük mü ?

  tosunlarını cia'nın yetiştirdiği ülkücülük mü arapçılığa ve reisçilğe devşiren ülkücülük mü yoksa halifelik peşinde koşan ülkücülük mü ?
  varın siz bunların nasıl düştüğünü görün.
  5 -2 ... baris hemen simdi
 6. 6.
  bu arada mustafa kemal'in türkçülüğü anadolu'da bir ulus yaratma projesi idi ve yapaydı olmadı olamazdı da yüzeysel yaşadı anadolu'nun zaten fatih 'le başlayan yozlaştırma projesi ile yok olan kültürün baş aşağı olmasına yol açtı sırf yol açsa iyi kendide (atatürk) rize'de baş aşağı edildi ..

  yapaylık böyle bir şey gerçeğine benzetemezsiniz .
  2 -2 ... baris hemen simdi
 7. 7.
  şimdi bunlara iyi kötü çirkin desem kötü ve çirkin tamam da, hangisine iyi diyeceğiz ona karar veremedim.
  3 ... boromiro
 8. 7.
  Ülkücüyüz vesselam.
  ... freesun
 9. 8.
  Eski bir Türkçü-Atsızcı olarak diyorum ki: boş beleş fikirler. Evet gençler, vatan matan millet hikaye. Boşuna yormayın kendinizi. Sınır hattında, cephede savaşıp şehit olan Türk neferlerinin isimleri spikerin ağzından 10 saniye telaffuz edilip geçilirken; 16 yaşında götünü bacağını açıp "O sen olsan bareğ" diye şarkı söyleyen bir fahişenin klibi TV'de 3-4 saat yayınlanıyorken. Hatta bir tane zenci bir adamın topa tekme atması, ülke gündeminde şehitlik haberinden daha çok rağbet görüyorsa; afedersiniz, ben böyle milletinde, vatanında ağzına sıçayım.
  ... sah ruh