1. 1.
  Türkçülüğü ırkçılık zanneden bi ahmak daha lütfen ismail gaspılı'yı, galip erdem'i yusuf akçura'yı bi öğrenin. kendi vatanında milliyetçilik sökmez de yine de kim başlatmış neymiş ne değilmiş diye bu işin temeline bakın. ayrıca mustafa kemal'e düşman olmanın kürd'ü, arab'ı, türk'ü yoktur haini vardır onun da kafasına sıkarsın memleket bir teröristten arınmış olur. benim soyumdan olman her şeyi tasvip edeceğim anlamına gelmez. ki bugün böyle olsaydı türk milliyetçileri on parça olmazdı. düşün türk milliyetçileri kendi içinde anlaşamıyor.
  3 -3 ... niyazi yildirim gencosmanoglu
 2. 2.
  Milliyetçileri ve türkçüleri karıştıran yazar beyanı.
  Türkçülerin söylem ve hareketlerine baktığın zaman Türk'ten başkasıyla diyalog kurmaktan bile imtina eden adamların Kürtle, Arapla vs. Arkadaşlık kurduğundan zaten bahsedilemez.
  2 ... kir evinin verandasi
 3. 3.
  türkiye de özellikle de sözlüklerdeki türkçülerin paradoksudur.

  devlet bahçeli/mhp de evirdi çevirdi. baktı olmadı. en sonunda cumhur ittifakını yaptı.
  2 ... tea man
 4. 4.
  Güzel bir noktaya değinilmiş kendine türkçüyüm ben diyen birisinin karşısındakinin ırkına göre hareket etmesi gerekir. Şimdi bazı ırkçılar var ki müslüman olan türk'e arap vs. Yakıştırmaları yapar ama ateist, kemalist vs.Ye bir şey diyemez. Kendini öz türk olarak görür ama diğeri sadece arapçıdır onun için. Neden?

  Olaya madde planında bakar. aslında basit şeylere takılır mesela isimlere takılır, vay efendim bunun ismi Yusuf, Meryem vs. Arap bu der. Ya da giyimine takılır Arap bu der. Böyle söylemlerle kendi ideolojisini o türk'ün gururunu kırmaya çalışarak empoze etmeye çalışır.

  Ama ateiste gidipte şunu soramaz! Bilmem kaç yıllık Türk tarihinde nerede görülmüş bir ateist Türk? islam'dan öncede belli bir tanrıya, dine inanan bir kavimde sen ne ayaksın diyemez?

  Madde planında bakacağım buna da hani isme, kıyafete takılıp müslüman türk'e yapıştırılan arapçı damgası yoluyla bir de kemalistlere sormak lazım bize atatürk olarak önümüze koyduğun adamın getirdiği alfabe, kıyafet, kanunlar savaştığımız adamların adetleri nedir yani bu diyemez?

  işte madde planında bakarsanız olaya müslüman Türk arapçı olur, ateist Türk bile sayılmaz, atatürk ve kemalistler ise fransızcı, ingilizci falan olur.

  Özetle müslüman türk olarak ırk diye bir davam yok. Kimseninde elinde kendi seçebileceği bir şeyde değil zaten. isteyen arapçı da diyebilir bana lâkin aynı hassasiyeti ateist ve kemalistlere de gösterirse daha doğru olur.
  2 ... hepinizi sevmiyorum
 5. 5.
  Isine geldiği gibi davransin veya davranmasın ırkçılık bir ruh hastalığıdır.

  Ha ama başlığı açan yazar burada tutarlılıktan dem vurmuş. Aslında onun dediği tip ırkçılar var. Ilk örneğini hüseyin Nihal Atsız'in başını çektiği ve onların günümüzdeki devamı tigir er Tayfası. Atatürk ilke ve inkılaplarını sevmezler fakat sabahtan aksama kadar Alevilere söverler onu söyleyeyim.
  1 -1 ... eduardo elric
 6. 6.
  Akpli bir hirt in açtığı başlık he yarram 2018 yılında tüm müslüman kavimleri tek bir devlet altında birleştirirsin

  Yarrak birleştirirsin

  Türkçülük de türk ırkçılığı da farklı kavramlar bu arada türkçülük deyince bir tek hüseyin nihal atsız yok.
  1 -1 ... lin kuei
 7. 7.
  Benim derdim din mezhep ile değil din mezhep olsa şii azeriye şamanist tuva ya kardeş demeyiz

  Ağza kemik olsa sadıktır dinci enik yaprağımın antifreeze madem o kadar türksünüz ne diye 20 yıldır halkı yok müslüman yok hristiyan diye bölersiniz toplumu kutuplastıran sizsiniz amk biz değil.
  1 ... lin kuei
 8. 8.
  Türkçü geçinen adamın melez olduğunu nereden biliyorsun koçum genetik test mi yaptın adama al bende türkçüyüm seceremiz var alexander miş agop muş yunan,ermeni yok alayı türk gidiyor e tabi hristiyan pontus dan dönme olduğunuz için şeriat için bu kadar heyecanlı olmanız normal hiç şeriat gormediniz çünkü yaşamak istiyorsunuz o yüzden var bu kadar heyecan

  Sayın enik vandal diye millete bok atacağına boğaz köprüsünde bıçakla gencecik olaydan haberi olmayan askerin boğazını kesen,kemerle döven siz değil mısınız?

  Çoluğu çocuğu şey etmek için bademleme diye isim uyduran siz değil mısınız?

  20 yıl önce kutuplaşma yoktu da neden siz başa gelince başladı?
  2 -1 ... lin kuei
 9. 9.
  türkçülük bu devletin kurucu ideolojisidir.

  yaşanan onca musibetten sonra bile türkçülük yerine islamcılık, osmanlıcılık, batıcılık, sosyalizm, liberalizm vs. ideolojilere sarılmak ders almamaktır.

  bugün yılların islamcısı erdoğan bile ideolojisini ucundan kenarından da olsa türkçülük ile yamalamak zorunda kaldı çünkü başka çıkar yol yok. bulunduğun coğrafya ve başından geçen tarih seni türkçü olmaya zorluyor.
  1 ... ateistvaiz