1. 1.
  Öncelikle türkiye'de iki tip türkçülük vardır. Bunlardan birincisi ziya gökalp ve mustafa kemal atatürk'ün türkçülüğü ikincisi ise nihal atsız türkçülüğü.

  işte mhp bu iki tip türkçülüğün de en büyük düşmanıdır.

  Atatürk'ün en büyük düşmanları olan kadir mısıroğlu ve necip fazıl kısakürek gibilerle dostluk kuran mhp'nin kurucusu değil mi? Fethullah piçiyle kucaklaşan mhp'nin kurucusu değil mi?

  Yine aynı şekilde 1969 adana kongresinde atsız ve arkadaşları partiden kovulmuş, türkçü sıfatı yerine ülkücü sıfatı ve bozkurt sembolü yerine üç hilal sembolü seçilmiştir.

  Mhp ve ülkücülük bir cia projesidir ve amaçları türklerin arasına din ve mezhep ayrılığı sokarak türkçülük ülküsünün gerçekleşmesini önlemektir.
  1 -2 ... fasist bir yurtsever
 2. 2.
  Bir ülkeyi ulusu bir arada tutan ortak değerler saygı özveri sorumluluk empati sağduyu akıl vb olgular açısından MHP ile HDP arasında veya akp ile CHP arasında hiçbir fark yoktur.
  Hepsi şu an içinde olduğumuz durumun sorumluları olup, duruma neden olan birer aktörler.
  Çünkü bu halk siyasetçi ile devlet adamlığını ayırt edecek durumda değil ve bu durumun günah keçisi olarak siyasetçileri suçlamak ahlâksızlık olur.

  Örn: akp MHP vb cumhur ittifakı içinde olan partilere ortalama %70-80 oy atan pancar üretimi yapan bölge insanı kalkıp hükümetin pancar politikasını eleştirmesi en basit tanım ile iki yüzlülük ahlâksız bir davranış olur.

  MHP için de aynı durum, MHP politikasına destek veren peşinden giden ve kendine milliyetçilik kimliği ile tanım bulan insanlar mı suçlu yoksa bu insanların talep beklenti teveccühü ile oluşmuş bir parti mi suçlu?

  inanç ve kimlik (en basit olarak, benim) kimsenin tekelinde değildir.
  Kimse bir insanın dini veya kimliğini kendi tekeline alamaz.
  -1 ... thebiggraywolf