1. 1.
    tanım : bir beyandır.

evet nedir bizimle alıp veremediğiniz?
    14 -28 ... liz queen
  2. 2.
    isteyen mini etek giyer,
    isteyen türban takar.

ne zaman bir mini etekliye orospu denmez,
    ne zaman bir türbanlıya ninja muamelesi yapılmaz.

bu ülke o zaman olur.
    35 -5 ... biyrunefenim
  3. 3.
    neden bütün türbanlılar ısrarla ayak bileklerini açıkta bırakacak şeyler giyiyor? mecbur musunuz buna? yapmayanı dövüyor musunuz?

son 1 senedir türbanlı olup da ayak bileğini göstermeyen bir kıza denk gelmedim. şortlu kız sizden daha samimi sevgili orospular.
    8 -30 ... dakandaz
  4. 4.
    Alıp verilemeyen birsey yoktur türban kişisel bir tercihtir. Birinin işletmesine yada devletin dairelere türbanlı personel almaması vs gibi olaylarda tamamrn kişiseldir. Yani kişisel bir karardan ötürü baska bir kişinin yasagına takılıyorsan bu tamamen senin sorunundur yok öyle tvlere cıkıp aglamalar zırlamalar sectigin hayat seni baglar ve sectigin hayatın yolu baskadır o yoldan gitmek zorunda kalırsın. Özgür iradenle o yolu secmissin cunku. Yok ben o yolu sectim ama bu da benim olsun o da su da bu da dersen tabi tepene çökerler aglayamazsın.

Hayatın içinde sosyal yaşam kuralları mevcuttur insanları bir arada tutan yasak ve düzenlemeler vardır. Buna 80 milyon uydugu gibi sende uymak zorundasın vay efendim özgürlük diyemezsin. Bunun adı kanuntanımaxlık özgürlük değil çünkü. Hayırlı kumaşlar.
    3 -11 ... cileksultan
  5. 5.
    i harfini kullanmayı bilmiyorsun.
    sorun büyük.

edit: öğrenip düzeltmiş.

şimdi sorunun bir kısmı ortadan kalktı ama bilemiyorum yine de.
    5 -4 ... antik kilise sarapcisi
  6. 6.
    sorun türbandır.

türban dediğin fransız eşarbıdır, türk işi baş örtüsü değildir.

türban siyasi bir simgedir ve benim açımdan bu büyük bir sorundur. hijab ile türbanı yan yana koyun ve bakın, hangisi islami hangisi siyasi çok rahat anlayabilirsiniz.
    7 -13 ... confi
  7. 7.
    Sorun yoktur. Sadece bazılarının allerjisi vardır. Kişisel kinlerini kamuoyunun ardına sığınarak, içlerindeki zehri kanunları bahane ederek kusanlar vardır. Olacaktır bu. Normaldir. Kedi de bir hayvandır yılan da. Ama ne hikmetse kedileri severler yılanların başını ezerler. Nesli tükenir mi? Tükenmez. Lazım mı? O da lazım. Yapacak bir şey yok. Hayat çetin bir mücadeledir.
    8 -6 ... gazeloglu
  8. 8.
    Sorun türbanlılarla ya da genel anlamda insanların giyim kuşamıyla uğraşan zihniyetin ilkelliği.

Bunları toplayıp taş devrine yollamak gerekir .

21yy da hala, kişisel bir tercih olan giyim kuşamla uğraşan ruh hastası manyaklar var.
    9 -4 ... isminiunutanadam
  9. 9.
    kusun kusun içinizdekileri.

sizden farklı hiç bir şeye tahammulunuz yok, sonra bir olmaktan ülke olmaktan ulus bilincinden bahsedersiniz.

hakaret etmeyi unutmayın ama. aferin size aynen devam.
    6 -5 ... liz queen
  10. 10.
    neden sürekli insanların kendileriyle sorunu olduğunu düşünür ki türbanlı vatandaşlar?

türban, baş örtüsü, hijab vs. bunu tartışmıyorum bile.

yıl olmuş 2019. kimsenin türbanı, vesairesi kimsenin umurunda değil özünde. aslında kimse kimsenin umurunda değil.

nedir bu herkesin benle sorunu var zihniyeti.
    7 -2 ... mofbe