1. 1.
  nefret ağır olur da hoşlanmama konusunda çeşitlilik gösterir.otobüste yanına oturduğunızda yada bir büfeye girdip içki gördüğünde siyah kapşonlu, oraklı şahşı görmüşçesine attıkları bakışlar.
  6 -5 ... jolieist
 2. 2.
  (bkz: türban taktıkları için türbanlılardan nefret etmek)
  1 -1 ... ozlmozlmz
 3. 3.
  insanlara "ulan yoksa bunun yaptığı doğruysa" diye düşündürmeleri.*
  5 -13 ... tanimlanamayan cisim
 4. 4.
  saçmadır. her insan istediği gibi giyinir, ister şapka takar ister türban, isterse de saçlarını kazıtır. bunlar nefret etmeyi gerektirmez. hiç bir türbanlı arkadaşım benden nefret etmedi şimdiye kadar, o yüzden benim de onlardan sırf başını kapatıyor diye nefret etmem saçma olur.
  17 -6 ... jelib10
 5. 5.
  (bkz: türbanlılarin ailelerinden nefret etme sebepleri)
  3 ... raynor
 6. 6.
  efendi olmaları, daha fazla kitap okuyarak kendilerini geliştirmeleri, daha fazla kültürel etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmaları.
  14 -13 ... doc dr c sinan sagiroglu
 7. 7.
  saçınızı uzattığınızda size attıkları pis bakışlar, öğrenci evlerini fuhuş yuvası zannetmeleri, kendileri her zaman "türbana anlayış" diye gezerken içki içenlere saygı göstermemeleri gibi sebeplerden oluşan nefrettir.

  not: (bkz: #6272400) biz içkiye laf söyleyenlere orospu çocuğu diyor muyuz? bu nasıl bir üslup? küfrü islam yasaklamaz mı? insanlar türbanlılardan nefret ediyor diye orospu çocuğu mu oluyor? insanların annesinin namusuna dil uzatmak bu kadar kolay mı? türbanlı zihniyetini ortaya çıkaran bu mesaj için lembej'e ne kadar küfretsek az.(sözlük formatından çıkılmış olabilir, kusura bakılmaya)
  9 -8 ... veys
 8. 8.
  (bkz: türbanlılardan nefret etmeye sebep arayan zihniyet)
  5 -1 ... ense
 9. 9.
  bu nefretin temelinde islamın alt tabakaya ait bir inanış olduğu sanrısı yatar. çünkü çağımızda hiçbir estetik değeri olmayan başörtüsü takanı aşağılayıp hakir görmeleri çok kolaydır onlara göre. ama söz konusu olan türbanlı olunca bu o kadar kolay olmaz. gayet şık bir giyim tarzıyla birlikte ilgi çekebilen, kültürlü kızların varlığı ve türban aracılığıyla ait oldukları kesimlerin toplum içerisinde belli edilmesi kokoşları çıldırtır. islam alt tabakaya ait olmalı bu tabakaya ait hiçbir kadın kendileriyle rekabet etmemelidir. eğer edecekse başındakinden kurtulmalı kendileri gibi bir yaşam yaşamalıdırlar.
  hatta bu insan müsvetteleri müslümanların varlıklı olmasını da çekemez, kendini ateist olarak niteleyen insanlar bile müslümanın parayla falan işi olmaz diye fetva verirler.
  8 -4 ... trt 2 deki ressam
 10. 10.
  türbanlıların düşünmeden akpye oy atmış olduklarına dair inanç.
  5 -7 ... veys