1. 1.
  cehapeliler tarafından uygulanan baskıdır,

  en hafifi plaja cafeye girdiler diye ters ters bakmayla başlıyor,

  üzerlerine işemeye kadar varıyor,

  fuarlara avmlere alınmıyorlar,

  "yallah arabistana" diye kovuluyorlar.

  yıllar içinde chp de meydana gelen tek değişim, eskiden türbanlıları "yallah irana" diye kovmalarıydı sanırım.
  2 -7 ... ibni maymun
 2. 2.
  insanlığın zaferi olacaktır. radikal islam avrupadan kovuldu, türkiyeden de kovulacak. türbanlıların yeni evidir. inançlarına göre evden çıkmamaları gerekiyor zaten.
  4 -5 ... david addison
 3. 3.
  lüks jeeplerden kaynaklanıyor olabilir.
  5 ... hergele kutay
 4. 4.
  en çok da içkili mekanlarda yapılan baskıdır.
  2 ... teflon
 5. 5.
  aslında bunun tam tersi söz konusu.

  artık o kadar işi şımarıklık boyutuna taşıdılar ki durduk yere olay çıkartıp mağdura yatıyorlar kimse ihale kendisine kalmasın diye müdahale de etmiyor. bu böyle gitmez ama bir yerde patlar.
  5 ... flat head
 6. 6.
  bir tanesine ben şahit oldum,

  cehapeli beylikdüzü belediyesi sınırlarında bir bardı,

  türbanlı iki bacımız içeri girdi,

  bardaki cehapeliler kulakları sağır edercesine homurdanmaya başladılar, kızlara dik dik baktılar,

  kızcağızlar lattelerini içemeden gitmek zorunda kaldı.
  2 ... ibni maymun
 7. 7.
  Kızımın ölçüsü batmakta rezilin gözüne
  Acırım billahi tükürüğe tükürsem yüzüne.
  2 -1 ... gaddar davud
 8. 8.
  realitesi olmasa da olması gereken baskıdır. çünkü türk tarihinde türban diye bir şey yoktur. türban tamamen fransızlardan gelme bir eşyadır. hicap ise arap kültüründe vardır. yani baktığınız zaman tarihimizle hiç bir alakası olmayan eşya sanki tarihimiz ondan oluşuyormuşcasına lanse edilmeye çalışılırsa ve bunun üzerinden yıllarca mağduriyet edebiyatı yapılırsa elbette baskı yapılır.

  türban nereden gelir;

  Parisli hanımlar 1790’ların sonunda Ali Efendi’nin sarığına benzer şapkalar takmaya, saçlarını kıymetli kumaşlarla sarmaya başladılar ve bu yeni moda “türban” adını aldı. Sarıkta kullanılan, bugün “tülbent” dediğimiz ve Farsça aslı “dülbend” olan kelime Fransızca’da “turban”a dönüverdi!.

  türklerin tarihindeki nedir;

  Ama, islamî terminolojideki ismi Arapça’da “bakışlardan gizlenmek” ve “saklanmak” demek olan “hecebe” kökünden gelme “hicab” sözünün karşılığında kullanılan günümüzün “türban”ı, bizde bundan 25-30 sene öncesine kadar hiçbir zaman vârolmadı. Türk kadını, başını örtmek maksadıyla asırlar boyunca “yaşmak”, “kadın fesi”, “ferace”, “maşlah”, “tepelik”, “hotoz”, “tandırbaş”, “kundak yemeni”, “salma yemeni” yahut “felek tabancası” isimleri verilen birbirinden farklı ve herbiri gayet şık biçimde değişik vasıtalar kullandı ama bugünün türbanını hiçbir zaman bilmedi.

  türban nasıl bize geldi;

  “türban” dediğimiz baş örtme biçimi bize ait değildir! Bu model, 1970’li yılların başında Lübnan’da yaşayan iranlı bir din adamı, Hüccetülislam Musa Sadr tarafından yaratılmıştır. Hüccetülislam’ın böyle yeni bir örtünme modeli ortaya koymasının sebebi ise, Güney Lübnanlı Şii kadınları bölgeye hâkim olan Filstinli gerillaların tacizinden koruyabilme çabasıdır.

  yukarıdaki yazıları murat bardakçı'dan alıntı yaptım.

  sonuç olarak günümüzde takılan paçavra "türban" tamamen siyasi bir eşyadır. düşünceyi aşarak giyim/kuşam/söylem/yaşam gibi herkesi ilgilendiren konularda "siyaset" yapılıyor oluşu, normal yaşamak yerine siyaset yaparak yaşamayı tercih eden türbanlıların üzerinde baskı oluşturmayacak da benim üzerimde mi baskı oluşturacak?

  hem bunların reisi kefenini giyip de gelmemiş miydi buralara? neden baskı görünce ağlıyorsunuz ki? kefeninizin ceplerini henüz tam istediğiniz kadar dolduramadınız mı?
  2 -2 ... confi
 9. 9.
  neyin baskısı kim baskı yapıyor sadece türbanlıların yediği haltları görüyor “ bu perhiz bu ne turşu suyu diyor” millet güvenmiyor hepsi bu.
  1 -1 ... torehan1071