1. 1.
  taktıkları ya da büyük ihtimalle taktırılan arabın pörsümüş geleneksel objesiyle iş hayatında fazlasıyla risk ve tehlike unsuru arz eden türbanlılarla ilgili durum. şimdi ben istemiyorum bu kadın bile denemeyecek özgür olmayan türü ama bu istememekten farklı bir şey. bunlar çalışma hayatında risk taşıyor. mesela önünü göremeyen bir polis falan var bu ülkede ya. ya da bir teleferik çalışanı nasıl bir faciaya neden olabilir , biliyor musunuz ? ilk laik ve çağdaş iktidarda , ki bu çok yakındır , bu cins çalışma hayatından soyutlandırılacak , iş güvenliği kurulacaktır.
  5 -9 ... cok balo gordum
 2. 2.
  nedir bu türban düşmanlığı ya... size ne kim iş hayatına nasıl istiyorsa öyle girsin. türbanlıyı dışlayana türban girsin asıl.
  5 -1 ... defolu caddeler
 3. 3.
  ülke bizim akp var diye çalışmayıp bir de üstüne hiçbir kurala uymamaları sebebiyl doğru önermedir.

  türbanlılar çalışmıyor ki. bir iş istiyorsun başlıyor tayyip var mühürletirim dükkanı demeye.
  -2 ... system error
 4. 4.
  Özgürlüğü diretmeye hakkı olan kadındır. istediği işte ve yerde çalışma hakkı olan ama burda da söylendiği gibi tamamen yobaz bir düşünce sahibi insanlar oldukça inatla daha iyi işler yapacaklardır.
  2 ... somuchfunny
 5. 5.
  Turbanin siyasi simge olmasi ile basgosteren bir nefret hali. Hadi onceden konu laiklikti ama islami kesim oyle boburlenir, kibir satar oldu ki is artik sinif catismasi haline geldi.

  Yoksa mesele hicbir zaman turban olmamisti.
  1 ... nokia3310
 6. 6.
  türbandan rahatsız olan yobazların acayipli garipli kıçtan zorlama gerekçeler bulmaya çalışma acizlikleridir.
  Bunlara kalsaydı şimdi evlerinizde elektrik yerine gaz lambasıyla aydınlanmaya çalışır, şapka giymeyi kutsal zannedip taşlara tapabilir, kurtarıcı atanın lazere tutunup ineceği fantazisi kurup kuzey koreliler gibi kendinizi dünyanın en gelişmiş milleti sanabilirdiniz. kuzey kore bunların ütopyasıdır, oraya bakın, özledikleri toplum düzenini görün.
  -1 ... sinirbaz
 7. 7.
  (bkz: türbanlıların çalışmadığı gerçeği)
  -2 ... system error
 8. 8.
  doğru katılmasınlar, gitsinler kocalarının kölesi olup, evde oturup çocuk doğursunlar.
  1 -1 ... ykolmak