1. 1.
  son moda muhafazakarlık akımı - ciddiyim-.

  muhafazakarlıkla alakasız olarak düşünürsek travestilerin kendilerini normalleştirme çabasıdır bu - travestiler anormal değil, onları anormal görenlere karşı normalleştirme çabasından bahsediyorum-.

  düşünün, gece işe çıkan bir travestisiniz. gündüz hayatınızı normal, gözler üzerinizde olmadan, sıradan nasıl yaşayabilirsiniz? türbanınızı takıp, pardesünüzü giyip markete gittiğinizde kim anlıyor travesti olduğunuzu? nahoş bakışlar olmadan rahatça yapabiliyorsunuz alışverişinizi.

  onlar artık her yerdeler. gündüzleri türbanlı pardesülü kamuflajlılar, geceleri travesti. sebebi mi? hayatlarını daha normal, daha insancıl yaşayabilmek için...

  travestiler toplumda kabul görene kadar...

  dışarıda onlara " ıyyy" diye bakılmayana kadar...

  türbanlı travestiler artık her yerdeler.
  #4004969 :)
 2. 2.
  türbanlıların toplumdan dışlanımış gibi olmasının sebeplerinden biri.

  ibnelik * her yerde, her koşulda ibneliktir. inançları yüzünden türban takan kızların hissiyatını düşünmeden ibneliklerini saklama amacıyla bu homların türbana sığınmasını esefle kınıyorum şahsım adıma.
  #4004996 :)
 3. 3.
  çelişik travestilerdir. hem toplumdan kabul görmeyi, ıyyy diye bakılmamayı istiyorsun, hem de ben buyum diye dolaşacağına başörtüsünü kendine kamuflaj yapıyorsun.

  azcık adam ol di mi, neysen o ol. dönme birine neysen o ol demek de ayrı bir ironi gerçi.
  #4005008 :)
 4. 4.
  (bkz: afyonlu katolik gay taşfırın ustaları)
  #4005018 :)
 5. 5.
  travesti ne demek? psikolojik bir etkenden mütevellit karşı cins gibi giyinme ve davranma isteği olan kişi. travestilerin arasında kendini satan var mı? elbet var. ancak satmayanı da var. heteroseksüel kadınların arasında kendini satan ve satmayanlar olduğu gibi... bu mantıkla heteroseksüel kadınların da tümünün dışlanması, orospu damgası yemesi gerekiyor... türbanlı travesti bunun için travestileri ya da türbanlıları aşağılamak için söylenen bir şey değildir, öyle algılanmak istenebilir sadece. halbuki sorun sadece kafalarda yaratılmış olan imajlardır. eşcinseller kadın gibi giyinir, travestiler kendini satar, vs. kurtulun artık şu hastalıklı düşüncelerden...
  #4005078 :)
 6. 6.
  küçük kıyametin örtünün altından belli olmasıdır.

  (bkz: bana çabuk john rambo yu çağırın)
  #4005122 :)
 7. 7.
  travestilerle haşır-neşir* olmuş güzide bir insanın uktesidir.
  #4005136 :)
 8. 8.
  turban ilçesinde ikamet eden travestilerdir.
  #4005160 :)
 9. 9.
  türbanı araç olarak kullanan; kişi desem kişi değil, adam desem adam değil, ne idüğü belirsiz desem cuk oturan varlık. şimdi hem travesti olmasına rağmen türban takması utanmazlık olarak görülebilir ancak şöyle bir durum var. bu kişide utanma diye bir eplikeyşın olsa travestilik yapar mı?
  #4005828 :)
 10. 10.
  sözlükteki aklıevvel güruhun 2 gün sonra "bütün türbanlılar travestidir" tümevarımına yolaçabilecek saçmalık.
  #4005834 :)
 11. 11.
  belki de fantezilerini türbanlı kadın süsleyen ve alım gücü travestilere yeten erkeklerin hizmetine sunulan yeni bir üründür kendileri.*
  #4005843 :)
 12. 12.
  en son ne görmek istersiniz? sorusunun sorulduğunda artık daha fazla düşünmememe sebeb olacak olan durum olsa gerek.
  (bkz: yok artik turkiye)
  #4005849 :)
 13. 13.
  mahalle baskısına dayanamayan emekçi insan.
  #4005886 :)
 14. 14.
  ramazanda müslüman olan tv kanalları gibi bişey.
  #4005897 :)
 15. 14.
  iş ile inancı karıştırmayan travestirdir, günümüzde buna profosyonellik denmektedir ki geceleri meyhanecilik yapan imam da bunun bir diğer örneğidir.

  ahmet yıldız neden öldü sorusunun cevabını da bulmuş olduk böylece!

  (bkz: ahmet yıldız bu yüzden öldü)
  #4006039 :)
 16. 15.
  tanım: memleketin haline üzülmemize sebep insanlar

  türban bu ülkede kabul görme aracı olduysa ve ülkenin gökkuşağı renkleri bile bunu uygulamaya geçtiyse vay haline memleketimin! *
  #4006161 :)
 17. 16.
  (bkz: turbanli pezevenkler)
  #4006177 :)
 18. 17.
  travesti olmakta son moda denilecek yeni akım. gündemi yakalamayı başarabildikleri için tebrik etmek lazım kendilerini öyle yada böyle gündeme gelmek için her şeyi yapabiliyorlar.
  #4006201 :)
 19. 18.
  haklarındaki önyargılardan dolayı insanların içlerinde biriktirdikleri saçma sapan hissizlikleri ortaya saçtığı travestilerdir.

  artık kendimi tekrar ettiğimi düşünüyorum, sürekli bu girizgâha gerek var mı gerçekten bilmiyorum, ama kendime engel olamıyorum.

  ankara eryaman'da linç edilmiş, evleri basılmış, polisin "koruyamadığı" travestiler gibi travestilerdir.

  marx'ın metinlerini okuyup tartıştığımız bir okuma grubuna gelen tesettürlü bir arkadaşım vardı.* arada bir din, islâm ve türbanla ilgili de konuşuyorduk. kendisi entelektüel anlamda oldukça birikimli bir insandır, felsefî ve politik metinleri içeren büyük bir kütüphanesi vardır. biseksüel bir arkadaşını da okuma grubuyla tanıştırmıştı. ortalamaya göre gerikafalı değildir, tesettür biçimi de dikkat çekmemeye özen gösterir tarzdadır, şu anda abd'de, görücü usulü ile evlendi, bir çocuğu oldu.

  bu arkadaşla çevirdiğimiz muhabbetlerin birinde "tesettürlü olduğu için rahatsız edilmediğini, bu yüzden tesettürlü olduğunu" söylemişti. bana tabi saçma geliyor, sonuçta erkekegemen bakış açısını verili ve statik kabul etme gibi bir durum, bunu türbanlı kadınlar açısından söylüyorum.

  travestiler ise toplumsal şiddetin en ağırını yaşayan insanlar. fuhuş sektöründen kendini kurtarabilen bir travesti polis karakolunun önünden geçerken durup duruken devlet terörü ile yüzleşebiliyor. polislerin kafasındaki "lan bu kesin fuhuş yapıyordur" mantığı toplum için de geçerli, toplumun geneli duruma böyle bakıyor. haklılık payları da var, zira bu insanlara cinsel kimliklerinden ötürü iş verilmemesi söz konusu, pozitif ayrımcılık da devlet tarafından garantilenmemiş. "eşcinsellerin hak talepleri var diye kabul edecek değiliz" gibi kuzu kafalı politikacı figüründen de böyle bir olumlu ayrımcılık altına kısa vâdede imza atmasını beklemek abes olur.

  sonuç olarak travestiler kamusal alanın bir bölümünde en güvende olacakları hâl olan "türbanlı kadın" modelini benimsiyorlar, homofobik saçmalıkları fikir diye kusmadan önce bi' düşünmek lâzım.

  http://bianet.org/bianet/...ksuellere-satirli-saldiri
  http://bianet.org/bianet/...eksuellere-siddet-suruyor
  http://www.milliyet.com.t...8/01/28/siyaset/asiy.html
  http://bianet.org/bianet/...gozaltilari-protesto-etti
  http://www.savaskarsitlar...ID=5&ArsivAnaID=34642
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=235841
  #4006362 :)

türbanlı travestiler ile alakalı başlıklar