1. 1.
  bana hiç samimi gelmeyen örgütleşme çabası. eğer kadın kendi hür iradesi ile takıyorsa onda bir sorun yoktur fakat * evlendikten sonra türban takmak zorunda kalan kadınlarda vardır. nitekim kadınların tek problemi türban özgürlüğü kısıtlar mı kısıtlamaz mı değildir. eğer bu topluluk bir ideoloji olarak sadece türbana karşı değil gerçekten kadınların özgürlükleri için çalışıyorsa en başta kadına uygulanan şiddet, zorla seks işçisi olarak çalıştırılan kadınların yeniden topluma kazandırılması gibi daha ciddi sorunlarla ilgilenmelidir.
  10 -4 ... catlamis misir
 2. 2.
  destek olunası kampanyadır, türbanlı kadın istemiyoruz, çarşaflı kadın istiyoruz.
  9 -14 ... hem saskin hem de tepkili
 3. 3.
  islamiyet gibi harika bir dine mensubuz ve saçın görünmesinin nesi günah hala anlamış değilim. saç ulan bu am, göt, meme falan değil ki bildiğin saç kardeşim ya. bununla ilgili bi ayet hadis falan var da benmi bilmiyorum kuran-ı kerimde açık açık yazıyomu saçı kapatın diye ?
  5 -16 ... kucuk esnaf
 4. 4.
  Kimse kimsenin özgürlük alanına giremez. Ben başımı kapatmıyorum diye başını örtünce kendini daha iyi hissedenlerin türbanına karışamam. Misal birisi senin altından mini eteğini çekip alsa hoş olur mu? yeter artık birbirimizi rahat bırakalım, kendimize bakalım!
  14 -2 ... itsanemergency
 5. 5.
  kampanya sonuçlarını iyi düşünmek gerekir. tüm türbanlı kadınların ülkeden gittiğini düşündüğümüzde ülkedeki yaklaşık 40 milyonluk erkek nüfusundan, kendisi gibi çağdaş ailesinin kadınlarına oldukça tatmin edici sayıda pay düşecektir.
  5 -2 ... yelbegen
 6. 6.
  yanlı kafaların hastalıklı düşüncelerinden. yarın birgün biri de çıkıp mini etekli kadın istemiyoruz diyecek ki diyor. öbür gün biri kot giyen kadın istemiyoruz diyecek. yine kadınlar arada kalacak. olan onlara olacak. bu kafayla hiçbir yere varılamayacağı bariz ortada.
  5 -2 ... marcel le fever
 7. 7.
  bilincli yapılmış din dusmanlığı kampanyasıdır.
  -1 ... melo4
 8. 8.
  kadınlar, dini islam olmayan ülkelerde bile rahat rahat türbanlarını takıyorlar, kendi ülkelerinde mi takmasınlar lan. hem ayrım yapıp hem de demokratik bir ülke, çağdaş bir ülke istiyoruz diye zırlamayın. bırakın herkes ne istiyorsa onu giysin.
  17 -4 ... hukmenpolitik fiilenromantik
 9. 9.
  Bacımın örtüsü takılmış namerdin gözüne..acırım tükürdüğüme billahi tükürsem yüzüne.
  M.akif ersoy (bkz: bu da sana kapak olsun)
  25 -4 ... drvuslat
 10. 10.
  herkes bir birinin kıyafetlerine, dinine, yaşayış tarzına bir kulp takarsa; sonrada bu şikayetlerini içinde özgürlük geçen cümlelerle ifade etmeye çalışırsa kimse kusura bakmasın ama bunu yapan akıldan ve mantıktan yoksun insandır.
  çok basit değil mi ya özgürlüğün kelime anlamına bakmak ?
  3 -2 ... veltanivv