bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  evet efendim...

  çok değerli dini bütün bir kardeşimizin kardeşini hastaneye götürdüğümde, onunla beraber karşılaştığımız insanlık ayıbı, yürek burkan içler acısı dramdır.

  ismini vermek istemediğim istanbul siyami ersek yakınlarındaki bir devlet hastanesinde vuku buldu bu kötü olay. isim vererek rencide etmek, ekmek paralarını ellerinden almak istemiyorum gene de. çünkü ne kadar laik olsa da, çocuğuna ekmek götürüyordu.

  olay şöyle gelişti; birtakım devlet büyükleri ile temasta bulunmak adına göztepe mevkiine geçmiştim. orada ak partili bir kardeşime rastladım. mümin kardeşim; hicbiseyebosunaiclenmeyenadam, bacım ağır hastalandı, onu göğüs mütehassısına götürebilir misin? sigortalıyız dedi.

  ben de elbette ki kabül ettim. arabamı alarak türbanlı bacımla bindik. türbanlı kardeşimiz ağır bir hastalık geçiriyordu. keza bu apaçık belliydi. yol boyunca hastalıkla ilgili dualarımı okuyarak, acısını biraz olsun dindirebildim. göğüs kanseri olmasından korkmaya başladım.

  hastaneye gittiğimizde ilk tanı bölümüne yönlendirildik. sırada beklerken önümüzde ateist biri çarpılmış tedavi bekliyordu. nasıl anladın derseniz, babası dini bütün biriydi. söyleştik çünkü. ak partiliymiş. namaz kılarken oğlu gelip sırtına seccade sermiş ve binmiş. yani namaza duran babasına eşek muamelesi yaptığı için çarpılmış.

  hülasa, kendi derdimizle uğraşıyorduk. sıra bize gelince içeri girdik. doktor laikti, hemen anladım. çünkü içeri girdiğimde şeytani bir sesle ağırladı bizi. fakat ilk ben girdim içeri, türbanlı kardeşim arkadan geliyordu. onu görünce irkildi, tüylerim diken diken oldu diye bağırdı.

  arkasında tuncay özkan ve deniz baykal'ın portre fotoğrafları vardı. buradan laikçi olduğunu destekleyen deliller çıkarmıştım.

  neyse türbanlı kardeşimize -defol burdan pislik, yobaz bölücükler sizi, -ülkeyi mahfettiniiiis, -ben sana bakmam git cemaat abisi baksın dedi. ağzını topla laik kardeşim dedim.

  -- sus lan diyerek güvenlik görevlilerine seslendi.

  güvenlik görevlileri kollarıma girerek beni sürüklediler. kapıya çıkardıktan sonra -birader akıllı ol, burası tam teşekküllü bir hastane, ortalığı karıştırma. yoksa seni aşağıya zincirleyip götünden sikeriz dediler.

  2 gün sonra türbanlı kardeşimiz vefat etmişti. o doktor orada ona baksa, tedavi etse, belki de böyle bir vahim olay yaşanmayacaktı. aylar boyu kendimi suçlu hissederek, yüce allah'a dualar ettim.

  abisi mi? abisi ise gazı açık bırakarak kendini intihar etmiş. bana da her şeyin sorumlusu sensin diye mektup bırakmıştı...

  mahkeme-i kübrada o doktorla hesaplaşacağım diye avutuyorum kendimi ve allahtan sabır diliyorum her daim.
  10 -11 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam
 2. 2.
  aksinin daha çok gerçekleştiği durumdur.
  (bkz: laik doktora muayene olmayan türbanlı kadın)
  17 -4 ... pink
 3. 3.
  kişiler laik değildir, devletler laiktir. doktorun türbanlı arkadaşı muayene etmemesinin sebebi laik olması değil, kişisel zevkleri veya tasvip etmediğimiz düşünce yapısı olabilir.
  3 ... balzanella
 4. 4.
  yalancının sikilmediği bi memlekette yaşandığı iddia edilen hadiseye konu olmuş doktor.

  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  19 -3 ... dobrowski
 5. 5.
  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)

  arkadaş doktor erkek diye muayene olmayan, karısını muayene ettirmeyen çok yobaz var bu ülkede.

  Keza kadın diye de muayene olmayan çok yobaz var.

  hatta ve hatta demokrasi, darbe karşıtlığı adına yapılan yürüyüşlerde çok demokratik bir şekilde haremlik selamlık yürüyecek kadar çelişkilerden arınmış mı arınmış yobazlar da var ama bu yok işte.

  kimse oturduğu yerden kendi bölücülüklerini başkalarına mal edecek kadar godoş olmasın lütfen. Sonra gelir türbanlı bacılarınızın elini sıkarım, otobüste yan koltuğuna otururum hepsinin namusu gider valla.
  9 -6 ... selim pusat
 6. 6.
  henüz doktor olamamıs sağlıkçıdır.
  doktor olmak için hipokrat yemini etmesi gerek. yemini etmesi de yetmez ettiği yeminin arkasında da durması lazımdır.
  -3 ... tnrmrv
 7. 7.
  (bkz: türbanlılar kasetimi almasın)
  -2 ... lady shosanna
 8. 8.
  kişilerin görünüşlerine göre görüşleri hakkında tahmin yapan doktordur. doktor olmayı becerememesinin yanı sıra insan da olamamıştır.
  1 -1 ... godsomepatientplease
 9. 9.
  Ters ve yanlış bir önermedir. şöyle ki, geçtiğimiz yıllarda yanılmıyorsam izmit'e ambulansta doktor olarak görev yapan bir türbanlı bayan kalp krizi geçiren bir adama 'erkek' olduğu için müdahale etmemiş ve adam ilk müdahalede gecikildiği için ölmüştür. şimdi bunu irdelersek ; nasıl bir türkiye' de yaşadığımızın farkında oluruz. bre salak kadın* madem böyle triplerin var neden ambulansta görev alırsın. dahası neden doktor olursun? bunları tartışmak bazı insanların işi ne gelmez ama tersi işinize gelir değil mi sayın yazar arkadaşlar? bırakın bu işleri. kendinize rant elde etmek için saçma saçma boktan başlıklar açmayın. yetti artık.
  2 -2 ... isyankarbumerang
 10. 10.
  türbanlı bir doktorun eline düşme ihtimali mevcut olan doktordur.
  -1 ... otrivine