1. 1.
    iettde sahit olduğum enteresan diyaloglar içeren aşktır. Eleman kıza benim için açılırmısın falan diye sordu kızda bunun için erken falan dedi. Ben bu ilişkide gelecek göremedim ama yine de kendileri biliyorlar.
    3 -6 ... serdarcrowley
  2. 2.
    Benim için açılır mısın diye soruyorsa o adam modern değildir. Modernlik başkasının yaşantısına, giyimine, inanışına, inanmayışına, fikirlerine saygılı olmak demektir. O yüzden her takım elbise kravat takan modern değildir. Her şalvar giyen de dağlı, yobaz, ayı değildir. Modern olsaydı o adam o kadına "Benim için açılır mısın?" ya da "Kapanır mısın?" diye sormazdı. Sorma gereği duymazdı. Bu başlığı açan vatandaşın da ne kadar modern olduğu tartışılır yıl olmuş 2018 hala daha bu memlekette türban tartışması yapılıyor. Türbanlı kadın modern (olduğu iddia edilen) erkek aşkı tartışılıyor. Biz nasıl modern oluruz ben anlatayım bu memlekette bir sünni ile bir alevi evlendiğinde, dindar bir aileden ateist ya da agnostik, deist evlat çıktığında, türbanlı kadın ile açık bir kadın lezbiyen ilişki yaşadığında ya da kürtçülük türkçülük bizim için bölücü unsur olarak görülmediğinde (fikrilere saygıdan bahsediyorum) bunu yadırgamayıp böyle başlıklar açmadığımız zaman modernleşmişizdir demektir.

Bu gerçek modernleşmedir. Fakat bunu yazan ben bile içinde doğup büyüdüğüm toplumun etkisiyle bu tarz şeyleri içten içe bunu yadırgarım ama bunun farkında olmak da bir yol katetmektir diye düşüyorum. Modernleşme yolunda çok katetmemiz gereken yol var bu sadece Türkler/Türkiye/Müslümanlar için değil dünya için de böyle.
    7 -3 ... baslatmanickinden
  3. 3.
    Olamaz. Modern adamın turbanlı hatunla ne isi olur?
    1 -1 ... geridengelenadam
  4. 4.
    Modern adam ne mk? Biz erkekler hayvandık. Hayvan olarak da kalacağız.
    1 -2 ... yok herif
  5. 5.
    değil aşk türbanlı bir tanıdığım bile yok. çünkü paşa keyfim tanışmak istemiyor.
    1 -1 ... hastavilla
  6. 6.
    öncelikle türbanlı hanımefendiyi ayın ikiye bölünmediğine inandırmak gerek. sonra yavaş yavaş medeniyetle tanıştırılıp çöl bedevisi kültüründen uzaklaştırılabilir. eğer ki tedavinize olumlu yanıt veriyorsa 2-2,5 sene içerisinde başı açık, medeni bir hanımefendiyle sağlıklı bir birliktelik yaşayabilirsiniz.

geberin.
    2 -5 ... cikarmadan uc atan adam
  7. 7.
    Yürümez yürüyemez. Mutlaka ikisinden biri kendi ideolojisinden taviz verecektir. Nitekim aileleride var zor iş. (bkz: davul bile dengi dengine)
    ... rebel12
  8. 8.
    Gavat erkeğin aradığı ilişki modeli.
    Bugün senin için değişen yarın başkası için neler neler yapar.
    ... nick burkhardt
  9. 9.
    aşkın gözü kör kulağı sağırdır.
    ... monk of monkmountain
  10. 10.
    bugün bir adam için saçını açan kız yarın başkası için bacaklarını açar. neden çünkü inanç, değer yok.
    ... marul roka ve kadin