1. 1.
  çağdaş bir eylemdir.

  maksat, saçını kapatmak değil mi, eyyy yobaz? e şapka takmak varken, türban gibi arabın bezini kafana dolayarak napıyorsun sen? ben söyleyim, senin amacın dini siyasete alet etmek. ama yüce atatürkümüz seni bile düşünüp, şapka devrimi yapmış, türban takacağına, şapka tak! yazık, çok yazık...
  3 -15 ... la maison bleu
 2. 2.
  bir tercihtir. türban takacak kadar dini görevlerini yerine getirmeyi isteyen, arzulayan biri türban takmaktan da çekinmez, utanmaz.
  2 -1 ... himm ok
 3. 3.
  bunu savunan ınsanların Kuranı Kerımden bı haber oldugunu dusunduren hadısedır. He ben musluman degılım dınsızım Kuran umrumda degıl onun verdıgı emırlerıde takmıyorum sapka daha mantıklı dıyorsa orası ayrı meseledır o zamaanda adama e koydumun evladı ne dıye sen bunlara karısıyosun dıye sorarlar. Cahıllık edıp salak salak dını kendıne gore yorumlayan ınsanlar yuzunden bugun burnumuz boktan kurtulmuyor zaten
  2 -1 ... placeboetkisi
 4. 4.
  katılmamak elde değil ''yazık çok yazık'' inancının gerektirdiği gibi örtünen bir kadını siyasetle alakalı olmadığı halde siyasete alet etmek, kendi savunduğu laikliği kendi elleriyle bertaraf etmektir. unutmayalım; kurtuluş savaşını başlatan maraşta başörtüsüne uzanan eldir. http://www.yobaz.net/file...urtulussavasikadinlar.jpg
  1 ... irticai faaliyet
 5. 5.
  başörtüsüne türban diye isim takıp başörtüsüne sövdürmeyecek halkını türbana sövdürenlere mi kızayım,
  başörtüsünün her millette eskiden beri var olduğunu bilmeden "arabın örtüsü" diye ırkçılık yapıp, frenkin şapkasını baştacı yapana ve düştüğü halin farkına varmayana mı?
  dinlerin hep bu şekilde düşünenlerce değiştirildiğini anlayamayanlara ne anlatabilirim? önce şapka, sonra bilmem ne sonrada hiçbirşey olmasa da olur a doğru gider bu iş ve hep öyle olmuş zaten, ama kime neyi nasıl anlatayım bilemiyorum.

  (bkz: başörtüsünü kafaya takan ateistler) güzel başlık oldu aslında, anlayana tabi.
  3 -1 ... yetiyour
 6. 6.
  tesettürden maksat erkeklerin dikkatini çekmeyecek şekilde giyinmektir * ve sadece saçları kapatmak yeterli değildir. vücut hatlarının belli olmaması esastır. ha başını kapatıp dar kotla gezenler var onları zaten tesettürlü saymıyorum. hülasa, türban yerine sapka takmak gibi bir durum saçmalıktır. yani sadece bayanın boyun baş kısmını ele alırsak; saçlar gözükmeyebilir evet ama boyun bölgesinin de kapanması lazım. şapka bunu sağlamıyo. ayrıca dikkat çekmeye müsait bir aksesuardır. o halde takılmayacaktır, takılması da önerilmeyecektir. gerek de yoktur.
  2 ... diptengelensesler
 7. 7.
  bazı kadınların yaptığı eylemdir.
  ... darkknight
 8. 8.
  neden olmasın dedirten eylem. ancak gelgelelim kapalı mekanlarda şapka takmak da abestle iştigaldir ya birde şapkama dokunma eylemleri düzenlenmesinden korkulabilir.
  ... aschigo
 9. 9.
  tornavida yerine çay kaşığı sapı kullanmak gibi bi eylem.
  1 ... leyla ruzgar
 10. 10.
  tesettürden kasıt saçları göstermemek olsaydı saçları kökünden kazıtıp dolaşmak en kolayı olabilirdi ama allahın emri kadının güzelliğini harama göstermemesidir. şimdi sen gel şapka tak dersen tam zıttı olur ki şapka kıyafeti tamamlarken kullananı dış etkilerden koruyan aksesuardır, tesettür ve onun gayesinden alakasızdır.

  hadi diyelim tesettür yerine şapka takıldı sen, annen, karın, kız kardeşin, eben, eltin, yengen takacak mı yoo o zaman ortalığı bulandıralım da nasıl olursa olsun.
  1 ... bik bik