1. 1.
    adalet ve güvenlik açısından personelinin türban takması acilen yasaklanması gereken mesleklerdir.

şu meslek mensupları asla türban takamaz, takmamalı;

-asker,
    -polis,
    -hakim,
    -savcı,
    -öğretmen.

bu yukarıda sayılan meslek mensuplarının bir tekinin bile türban takıyor olması, anayasanın eşitlik ilkesine ve güvenlik kaidelerine aykırıdır.

bunların dışında şayet türban takan sağlık personeli eğer bir hastaya müdahalede çekince yaşıyorsa o kişi de derhal meslekten ihraç edilmelidir.

edit: ulan sözde müslümanlar, kimsenin sizin kafanıza taktığınız türbana bir şey dediği yok. kamuda bazı görevler şiddetli bir şekilde tarafsızlık gerektirir, bu meslek mensuplarının tarafsızlığının teminatı açısından türban takmamaları gerekir, bunu ilkokul çocuklarına bile sorsanız hak verir, siz bir bez parçasına kutsallık yüklemekten başka bir şey yapmıyorsunuz şu an.
    29 -36 ... tengir budun
  2. 2.
    Emredersiniz paşam oldu.
    17 -9 ... giden gider
  3. 3.
    Gördüğünüz gibi tarz , tavir bu.

Edit : sen ve senin gibiler bu asagilayan hakaret eden , yüksekten bakan bu tavıra devam ettikçe hep sag partiler iktidar olacak. Başörtüsüne çaput demek yaralarınızı bir nebze hafifletiyor olabilir belki ama bu kafayla giderseniz daha çok ağlayacaksınız.

Edit: başörtüsüne ilk basta çaput demis sonra da bez parçasına çevirmiş, ancak bu kadar fedakarlik yapabilmiş, embesil diyerek yazdigi hakareti de silmiş, ya da silmisler. Insanların kutsalina , giyim tarzına , hayatina hakaret ederek bir adim ileri gidemezsiniz. Kendin çal kendin oyna olur bu.
    24 -9 ... giden gider
  4. 4.
    bana göre türkiye laik bir ülke olduğundan dolayı bütün kamu kuruluşlarında herhangi bir dine özgü şeyler yasaklanmalıdır. normal yaşamında istediğini giyebilir tabi.
    9 -11 ... alaatligyoltengri
  5. 5.
    Saglik alaninda benim gozlemimce sorun yasanmiyor. Zaten cogu hemsire turbanli olmasa bile bone takmayi tercih ediyor. Tabi bone takilmasinin zorunlu oldugu bolumler harici diyorum bunu. Hic turbanli oldugu icin erkek hastaya dokunmayan saglikci ile karsilasmadim. Umarim da karsilasmam.

Bunun haricinde diger meslek dallari icin sonuna kadar katildigim onermedir.
    11 -11 ... katil oldum
  6. 6.
    --spoiler--
    türban takan sağlık personeli eğer bir hastaya müdahalede çekince yaşıyorsa o kişi de derhal meslekten ihraç edilmelidir.
    --spoiler--

Niyeti burdan anlaşılıyor zaten yazarın. Biri buraya gelipte türban takmayan sağlık personeli eğer müdahalede tereddüt ediyorsa vs deseydi, ne saçmalıyorsun aq diye söverdiniz. Lakin bunlara zırvalamak serbest.

Bazı liberaller diyor ya akp az bile yapıyor bunlara diye. Vallahi doğru. Bakın bunlar yüzünden belki daha yıllarca akp iktidar kalacak. Tam da seçime yakın kudururlar, seçim zamanı göreceksiniz.
    13 -6 ... gibicibicis0
  7. 7.
    Polis asker savcı üçlüsü kesinlikle olmamalı tarafsızlık konusunda şüpheliler zaten.
    5 -7 ... vexillarius of theodopolis
  8. 8.
    Aşağılama ya da küçük görme gibi bir durum yok.

Aslında tüm meslekler için geçerli, onlar geçmişte yaşadıkları dezavantajı şimdi bana karşı kullanacaksa hepsinde yasaklansın.

Böyle deyince dinsiz ateyiz kafir falan sanıyorlar şahsımı ahshah vallahi değilim, hatta sülalemde bir sürü başörtülü var.
    5 -6 ... kara erik habbesi
  9. 9.
    --spoiler--
    şu meslek mensupları asla türban takamaz, takmamalı;

-asker,
    -polis,
    -hakim,
    -savcı,
    -öğretmen.
    --spoiler--

Sonuna kadar katılıyorum. Türban dini bir semboldür, devlet kurumlarında yeri yoktur, laikliğe zıt çünkü. Devlet dışında herkes ne yaparsa yapsın ilgilenmem ama devlet içinde türbanı savunan zihniyet şüphesiz ki siyasal islam zihniyetidir. Açık ve net, evet.
    17 -20 ... the rise of darkness
  10. 10.
    Orospuluk.

Türbaniçe diye bir karakter var bu ülkede. Dini değerleri suistimal ediyor resmen.
    5 -2 ... ya aldatansin ya aldatilan