1. 1.
  sorun olarak görenlerin sorunlu olduğuna %100 de %100 inandığım, her üniversite programında açık ara hit olan konu. isteyen mini isteyen Çarsaf giysin.
  10 -6 ... sfp
 2. 2.
  neredeyse çıplak dolaşınca bir problem yaşanmayan müslüman(!) ülkemizde islam inancının gereği başörtüsünün üniversitelerde, kamusal alanda yasaklanması sonucu ortaya çıkan sorun..ve bunu askerimizin çıkıp bizimde büyük ninelerimiz türbanlıydı işte ideolojik örtmezdi tarzında beyanatları, hükümetlerin daha fazla oy alabilme uğruna ağzına sakız etmesine rağmen bir türlü bir çözüm girişiminde bulunulmaması sonucu bu raddelere gelmiştir..kişinin inançları gereği bu kimilerince anlamsız, saçmada olsa belirli bir giyim tarzı benimsemesinin örümcek kafalılardan başka kime zararı vardır sorarım size..salt belirli bir giyim tarzını benimsedi diye ikinci sınıf vatandaş muamelesi gören insanımıza çektirilen bu sıkıntı reva mıdır??dünyayı güzel yapan farklılıklar değil midir? küresel ve emperyalist sistemin zorla enjekte etmeye çalıştığı tek tip giyim, tek tip yaşam ,tek tip insan modern sayılırken* kadını cinsel obje olmaktan çıkarmış, ona toplumda aktif bir rol vermiş islamın bir emrini uygulayan insan yobaz, gerici, cahil oluyor..*
  9 -4 ... baudelaire
 3. 3.
  Şu bi gercek ki bu konuyu ordu da cumhurbaşkani da bizden 10 kat fazla düşünüyor.Bu cok hassas bi konu,bana kalirsa yasak olmasin!!! ama bu yasagin kalkmasi;sadece başörtüsünü takmaktan başka niyeti olmayan masum kızlarimizi teyzelerimizi etkilemiyecek,oyle olsa zaten kaldirirlardi ama bu mümkün değil,yasağin kalkmasindan faydalanip ülkeyi irana cevirmek için diş bileyen o kadar geri kafali yobaz var ki bu ülkede..o yüzden şimdilik boyle kalmasi daha mantikli.biraz geniş düşünelim lütfen.Kaldı ki insanlar sokakta heryerde başörtüsünü takabiliyor zaten,resmi kurumlara belli kurallar konulmuş sadece,ülkede bu kadar sorun varken(açlık,refahsızlık,işsizlik,eğitim,sağlık)bunu sorun haline getirmek bencillikten başka bişey değildir.
  2 -3 ... burningfingers
 4. 4.
  Sorun:Türban
  Sebep:Yasak olması
  Sorunun kaynağı:Laikliğin yanlış algılanması;dini korumak yerine onu yasaklamak olarak algılamak.
  Sorun yapanlar:Laikliği ultra laisizmle karıştıran belki de bunu kasten yapan kişiler."ideolojik saplantılı" devlet büyükleri.

  Hiçbir partiyi bu olaya karıştırmamak gerekiyor.Çünkü hangi parti bu olayı çözmeye kalksa laiklik elden gidiyor nidalarıyla yaylım ateşine tutuldu.Size soruyorum madem böyle bir sorun olduğunu kabul ediyorsunuz neden yasakları kaldırmıyorsunuz?Hangi parti olursa olsun bu sorunu çözmek o kadar kolay değil.Ardına sığındığız bahanelerle nereye kadar gideceksiniz?

  Türban üzerinden siyaset yapılıyor diyenlere,madem siz de izin vermeyin siyaset yapmalarına,siz çözün bu sorunu.Oysa siz bunu çözmeyi düşünmüyorsunuz bile.

  Ortada bir sorun var evet.Bu sorunu görmemezlikten gelecek kadar vicdansız olanlar ya çeneleri kapatsınlar ya da insanlık dersi alsınlar.Çünkü hepimiz insanız.Düşüncelerimiz farklı da olsa herkesin özgürce yaşaması en doğal hakkı.
  7 -3 ... italiano
 5. 5.
  enrty okumadan,anlaşilmadan üzerine yorum yapilan başliktir.Kanimca össdeki paragraf sorularinin ağırlığı arttirilmali.
  4 -3 ... burningfingers
 6. 6.
  bırakın isteyen istediğini giysin, bırakın isteyen istediğini taksın. özgür bir ülkenin getirileride bunlar değil mi?
  her yerde universitelere giriyor bu insanlar, peki neden bizde ayrımcılık yapılıyor...
  kisilerin özgürlüğünü kimsenin kısıtlamasına hakkı yoktur diye düşündüğüm başlık...
  4 ... haznedaroğlu
 7. 7.
  türbana karşı değilim ama bu ülkedeki islam anlayışı farklı ve doyumsuz bir millet olarak bu gün türban serbest olsa yarın üniversitelere kamu kuruluşlarına çarşafla girelim sonra sarık ve cübbe sonra haremlik selamlık istenmezmi diye düşünüyorum.
  5 -6 ... gerçek
 8. 8.
  özgürlük düşmanlarının, özgürlükten ve demokrasiden rahatsız olanların sorunudur.

  (bkz: yarası olan gocunur)
  (bkz: gereksiz karın ağrıları)
  4 -3 ... palta
 9. 9.
  (bkz: siyasal simge)
  3 -7 ... pilotmont
 10. 10.
  zamanın başbakanı tansu çiller ve eşi özer çillerin de adının karıştığı, vakti zamanında ülke gündemini oldukça meşgul eden ve turbanın tasfiyesi ile son bulan * sorunlar silsilesi.
  2 -2 ... alen markaryan