1. 1.
  türbanın yararları konusunda yapılan yeni bir tespittir. demekki türban için bir metre kumaş deyip geçmemek lazımmış. yararları say say bitmiyor. türbanın faydaları;
  - kışın soğuktan, yazın sıcaktan koruması
  - çirkinliği kapatması
  - bakımsın saçları örtbas etmesi
  - din ve siyaseti birbirine karıştırması gibi
  ha bir de sırf bunu inanış gereği takanlar var ama o önemli değil tabi...
  5 -4 ... ebegume cici
 2. 2.
  türbanlı kadınları bakımsızlıkla suçmalaktır. Ama unutulan şudurki temizlik imandan gelir.Türban sadece saçı gizlemek için kullanılır bakımsız saçı değil.
  6 -3 ... freedom
 3. 3.
  evet itiraf ediyorum başörtüsünü takma amacım eğitim açısından ya da v.s kurumlardan bu kadar zorluklarla karşılaşmamın tek nedeni bakımsız olan sanki yaptırması çok zor olan saçlarımı kapatmak içindi, şaka bi' yana bi' bayanın bakımlı olması haftada bir kuaföre gidip saçına perma yaptırması ya da sürekli makyaj yapması mıdır? zaten dinizimizde makyaj yapmak caiz değildir, bakımlı olmak bana göre temiz olmaktır, bunuda başını açarak sağlayacaksın diye bir mantık olamaz.
  3 -4 ... clementine kruczynski
 4. 4.
  (bkz: garbagelesmek)
  1 ... shreddinger
 5. 5.
  çok saygı değer ateist yazarların * kendilerine yakışan şekilde düşünmesi sonucu ortaya attığı çok önemli bilimsel bir konudur. * Bu denli saygı dolu ifadeler kullandıkları için de insanlıklarından asla şüphe edilmeyecek olan yazarların kafa yorduğu meseledir.

  Çok mühim ve hayat memat meselesi konular açtıkları için, bu konulara bu denli vakit ayırdıkları için, milletin dış görünümüne bu denli takılan yüzeysellikte düşünebildikleri için tebrik edilmeleri gereken zihniyetlerin ürünü sözde konulardır da ayrıca.


  (bkz: incir çekirdeğini doldurmayan başlıklar)
  (bkz: türban kadını hayattan tecrit etme kılıfıdır)
  (bkz: türban takan kadının özgür insan olabilme ihtimali)
  (bkz: kendinden farklı olana tahammül edememek)
  3 -3 ... november76
 6. 6.
  yalnız saçları değilki kafalarını,kulaklarını vb yerlerini örtmek için takıyorlar.inancı gereği örten çok az.o yüzden üniverstelerde türbanın serbest olmasını istemiyordum.çünkü kusurlarını gizlemek için dini kullanıyorlar...
  2 -6 ... metalci
 7. 7.
  aslı türbanın saçları bakımsız yapmasıdır. hava almayan saçlar bir süre sonra dökülmeye başlıyor. (bkz: türbanIn yan etkileri)
  bu nedenle belli bir süre türban takmış kadının saçları eninde sonunda bakımsızlaşıyor.
  (bkz: kısır döngü)
  1 -3 ... xargn
 8. 8.
  her türbanlı kadını gece-gündüz türbanla yaşıyor sanan yazarları ortaya çıkarandır. yazık. yazar olmak ve bu kadar dar düşünmek; yazık. gülümsüyorum sadece.
  5 -2 ... a nick
 9. 9.
  yok lan türban o değil aslında. türban takanların aslında hepsi kelmiş. o yüzden takarlarmış türbanı. saçları yokmuş aslında.

  (bkz: mal olmak)
  6 -4 ... goruntuvarsesyok
 10. 10.
  aynı bölümde okuduğum,dışarda türbanlı olduklarını bildiğim iki arkadaşa bakarak söylüyorum ki,ikisinin de beline kadar uzanan, parlak ve canlı, dümdüz herkesi imrendirecek kadar güzel saçları var amma velakin bu nimetlerden kim ne kadar nasibini alıyor orasını bilemiyoruz işte.ayrıca,acaba her türban takanın saçları böyle oluyor mudur?
  1 ... evetnevar