1. 1.
  akp'nin tek başına iktidarlığını kaybetmesiyle gerçekleşmiş durumdur.

  daha bu sabahtan tüp kuyrukları başlamıştır, ekmek de ancak karneyle alınmıştır. korkum o ki yakında çöp dağları birikecek, şeker, un, yağ kuyrukları da olacaktır.

  ahh kardeşlerim ahh!! inanın bunların derdi başka!!
  1 ... narsist prens
 2. 2.
  Birisi dünyada petrol krizinin çıktığı ve Arap ülkeleri hariç hemen her ülkede meydana gelen olay, diğeri de ikinci dünya savaşı yıllarında yine her ülkede meydana gelen olay. Bunların sebeplerini bile sordurtma gereği duymadan yıllarca "cehape milleti bilmem ne kuyruğunda bekletti" diyerel oy aldılar amk.
  1 ... turgut ozben
 3. 3.
  hiç aklımızdan çıkmayan günnerdir. zaman 80 lerin sonları ve 90 ların tamamı. zeytini adet ile alıyor tüp kuyruklarında helak oluyorduk. kaşar peyniri salamı falan saman küfelerinde gizli gizli getirirdik evlerimize. fırıncılar karne ile gelmeyenleri kırbaçlıyor 3 aylık gebe iken hastaneye gidenler kuyrukta beklerken 9 ayı tamamlayıp oracıkta doğuruyordu..

  çok şükür akepe geldi karneler yırtıldı tüp kuyrukları bitti hebimizin evine doğalgaz girdi. zamanın şartları ile alakalı değil kesinlikle öyle milenyuma girmişiz teknoloji almış yürümüş falan değil. bizzat reyizimiz getirdi bunları. eskiden camiye giderken ellerinde mızraklar ile cehapeliler kovalardı bizi gizli gizli giderdik bir çoğu ahıra çevirilmiş camilere. artık her evin yanında bir camimiz var..
  14 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  " kıbrıs'ı da gavura kaptırmadım " diye devam edilesidir.
  1 ... teflon
 5. 5.
  Bir türbanlı ve geri kafalı haykırışı.
  ... yobazkiller
 6. 6.
  40 yaş üzeri bir şahısla rakı masasındayken ilerleyen saatlerde açılacak kaçınılmaz sohbet başlığıdır. *
  ... mclorand
 7. 7.
  Peki şimdi Ne değişti ? Hadi o zaman yokluk vardı vatandaş bulamıyordu. Şimdi var da noldu ? işçiysen Ay gelmeden maaş bitiyor. Kredi kartı limitin dolu. Bankaya çalış. Faize. Esnafsan vergi ssk stopaj kira işçi v.b. masrafları çıkartama. Devlete çalış, bırak normal aylık ödemeleri yapılandırmalarını taksitlerini bile ödeyeme. Mal aldığın yerlere ödeme yapama. Alacaklarını alama. Borçlarını da ödeyeme. Akşama kadar otur siftah yapmadan. Bekle ki gelsin müşteri diye. Tahsilata çık yağmur çamur elin boş dön. Emekliysen zaten ayvayı yedin.

  Ekonomi süper. Ekonomi harika. Alın alın yeni mercedesler alın devlete lazım. Vekil maaşlarına da zam yapın. Herşey mükemmel ya. Biz yiyemedik siz yiyin.
  1 ... gazeloglu
 8. 8.
  dış dünyada olup biteni bilmezsen böyle olur
  Ekmeği karneyle alırken 2.dünya savaşı yılları olmasın ...
  sonrasında gelen 1950 sonrasında ünlü marshall yardımı
  sonrasında yaşanan bollukla .savaş yıllarının kıtlığını karşılaştırmak
  nasıl bir akıldır.
  tüp yağ kuyruğunda niye bekledin ? Kıbrısı vermedin diye...
  Amerikaya karşı çıktın diye amborgo uygulandı
  yerli zenginlerde amerikayla işbirliği yaptı. ve ulusalcı bu 2 liderin siyasi hayatı bitirildi.
  bir daha iktidar yüzü görmediler.

  biraz sağduyu ile bu 2 olayda siyaset dışı kalması gereken 2 olay
  2 ... aytmatow
 9. 9.
  derileri çektim, başörtülü bacılara saldırdım.
  ... noxeca