bugün

görsel

ceza kessen ne olacak böyle magandalara.. kendisi neyse, başkalarının hayatını hiçe sayıyor.

(bkz: https://www.aykiri.com.tr...-hiza-cikan-surucu/33274/)
istanbul'da şimdi unuttum ümraniyenin oralarda bir tünel vardı.
bisikletle girdim. tam ortalarındayım. bir ferrari girdi. yaklaşırken ses öyle arttı titreşim öyle beynimi kapladı ki dedim şimdi beynim patlayacak.
gayri ihtiyari bisikleti bırakıp o daracık bankete sırt üstü attım kendimi. ağzımı açtım basınç dengelensin diye ama nafile. hilti kırıcı kullananınız bilir. aynen öyle bir titreşim. tıpkı tansiyon aletinin gevşemesi gibi azaldı ve ah allah'ım galiba kurtuldum dedim. tünelin içi ışıklı ve şansıma araba yok. bir iki araba kalkarken yanımdan yavaşlayarak geçtiler. kalabalık olsa ezilmem yada zincirleme kazaya sebep olmam kaçınılmaz olurdu.

bisikletle çok tünele girdim. o gün kadar. ondan sonra bir daha milyon versen girmem.
dikkatli olun sakın ama sakın girmeyin .
ben ölmedim ama öyle böyle değil ölümcül bir gürültü.
ferrari belki biraz daha hızlı girse ölmüş olacaktım.
limitte kurtuldum.

ayet:
zümer 68: "sur (boru) içerisine üflendi. göklerde ve yerde ne varsa allah'ın diledikleri hariç yere yıkılarak öldüler. sonra onun içine son kez üflendi. kıyam ettiler, bakınıyorlar".
böyle insanların kaza yapıp gebermesine seviniyorum. tabi ki başkalarına zarar vermeden...
uçak bile 240 km ile havalanıyor mk.
Şimdi ferrari'si olan kişiden de 80'le gitmesini beklememek lazım ama 370 nedir la.
şimdi bu adam geberse üzüleceğim tek şey tünelin zedelenen bariyerleri olurdu. bu gibi tipler toplum zararlısı. bunlar keyif için 370 km hız da yaparlar keyif için adam da keserler.
370 km'lik bir hız ile gittiğine göre tünelin mühendislik harikası olduğu aşikar * sürücüye gelirsek trafikten bir an önce men edilmeli.
tünelin sonunda görülen beyaz ışığın ortaya çıkış sebebidir...