1. 1.
  Koronavirüse karşı verilen ölüm kalım mücadelesinden haberi bulunmayan tek bir grup var: Nükleer caydırıcılık görevi olan denizaltı mürettebatı.

  tüm olup bitenlerden haberi olmayan mürettebat

  Koronavirüs pandemisi dünya çapında insanların canını tehlikeye sokar, bu nedenle panik yaşatır, pek çok ülkede ulusal karantinayla ev hapsi şartlarına neden olurken, tüm olup bitenlerden haberi olmayan bir grup var: Çok gizli nükleer caydırıcılık görevleriyle denizler altında 20 bin fersahtaki mürettebat.

  AP haber ajansı, bu durumla ilgili Fransa'nın nükleer silahlı denizaltılarında görev yapmış eski ve muvazzaf subaylarından görüş aldı.

  Fransız yetkililer, uzun dönemler boyunca denizaltında, basınç altında, dar alanda, kapalı şekilde yaşam sürmek zorunda olan mürettebata morallerinin bozulmaması için kötü haberlerin verilmediğini belirtti. 

  Le Triomphant isimli denizaltıda 4 yıl doktorluk yapmış Gabriel önisimli bir askeri baştabip, mürettebatın dönüşte tarih öğrenir gibi olanı biteni öğreneceğini dile getirerek şöyle konuştu:

  "Tüm enformasyondan kopuk olunan tek yer suların altıdır. Uzay aracında bile internet, radyo, televizyon vardır, denizaltıda yoktur. Sadece komutana gönderilen mesajlardan haber alınabilir, komutan da herkese bilgi vermemek için o mesajları filtreden geçirir."

  https://www.google.com/am...urettebatinin-haberi-yok/
  4 ... traveler of secret moments