1. 1.
  Geç kalınmış bir uygulama. Ortam kötü. Kamera şart.

  --spoiler--
  50 bin okula gece görüşlü kamera

  ‘Okul güvenliği’ protokolü ile 81 ilde güvenlik kamerasız okul kalmayacak. 50 bin okulun bahçesi ve çevresi gece görüşlü kameralarla 7 gün 24 saat takip edilecek

  Milli Eğitim Bakanlığı ile içişleri Bakanlığı arasında imzalanan okul güvenliği protokolü ile artık güvenlik kamerası olmayan okul kalmayacak, okul güvenliği gece görüşlü kameralarla yapılacak.

  VALiLiKLERE TALiMAT

  içişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen yazıda güvenlik kamera sistemi olmayan okul kalmaması amacıyla, şehirlerdeki tüm okullarda, okul önü, yakını ve çevresini görecek şekilde kamera takılması istendi. içişleri Bakanlığı daha önce pilot olarak başlatılan Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegre şartı aranmaksızın öncelik derecelerine ayrılan okullardan başlanarak kameraların hızla temin edilmesini talep etti.

  24 SAAT TAKiP

  KGYS ile okullarda emniyetin belirlediği noktalara kurulan kameralar, kent güvenlik yönetim sistemine entegre edilecek. 6'sı sabit ve biri hareketli olmak üzere belirlenen her okula 7'şer kamera kurulan sistemde, kameralar 24 saat kayıt alarak görüntü emniyet merkezine iletebiliyor. 2019'un Haziran ayında sistemin tüm okullara kurulması hedefleniyor. Kamera sistemi sayesinde, öğrenciler için hem okula giriş çıkışta hem de okul çevresinde güvenli ortam sağlanması, madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklarla mücadeleye katkı sağlanması amaçlanıyor.

  iŞTE KAMERALARIN STANDARTLARI
  Okullarda kullanılacak kameraların standartları şöyle:

  En az 2 mp poe özellikli,
  Full HD çözünürlük,
  Gece görüşlü kamera,
  En az 16 kanallı,
  12 tb depolama hacmi,
  internetten izlenebilen kayıt cihazı,
  En az 30 gün 7X24 kayıt özelliği.

  https://www.sabah.com.tr/...okula-gece-goruslu-kamera
  --spoiler--

  tüm okullara güvenlik kamerası takılması
  1 ... gazeloglu
 2. 2.
  hangi yandaş firma alacak acaba ihaleyi? kim bilir ne yolsuzluklar döndürecekler oralarda? keşke onları da gece görüşlü kameralar ile görebilsek.

  kamera çözüm değil. bir kaç gün önce sınıfın içinde sigara içen liselilerin videosu dolaşıyordu internette. sınıftaki öğretmenin yapabileceği hiç bir şey yok. sinmiş bir şekilde dersi dinlemek isteyen biriyle ilgileniyordu. disiplin cezası, disiplin kuralları gibi şeyler kalmamış. kamerayı okulun çevresine yine tak ben takma demiyorum ama şu okul disiplin kurallarına da bir el atılmalı. çat pat okuma yazma ve biraz da toplama çıkarma ile lise sona kadar gidilebiliyor. böyle bir şey olabilir mi? sonra uluslar arası eğitim testlerinde kendi dilinde okuduğunu anlamada sonlara oynuyoruz.
  1 ... yere dusen bozuk para