1. 1.
  bomba uzmanlarının işini kolaylaştıran mal. aklım ermiyor, filmlerde bomba imha uzmanı geliyor, mavi ya da kırmızı (yeşil de olabilir, değişiyor) kabloyu kesip etkisiz hale getiriyor. e bu bombayı yapan adam gerizekalı mı? hem bomba yaptığı için gerizekalı, hem de tüm kabloları ayrı renk yaptığı için. kötü adam olup da bunları akıl edebilen birisini daha göremedim filmlerde.
  124 -19 ... ghetto agent
 2. 2.
  kısıtlı yaratıcılık ürünü. daha zekice senaryo kurgusuna girişemiyorlar hollywood'ta. oynadım ordan biliyorum. *
  13 -4 ... pwin
 3. 3.
  yeni kablo almaya parası yetmeyip evdeki malzemelerden bir şey yapmaya çalışan insandır.
  8 -1 ... mrgoth
 4. 4.
  kablolar farklı renk olsun hayatımıza renk gelsin diye düşünen bir mal olabilir. hani filmlerde görürüz, kırmızı mı sarı mı diye tereddüt eder bomba imhacı ya da her kimse, sonra o dakikada bir heyecan başlar, kalp hızlı çarpar, doğruyu kesecek biliriz fakat heycanlanırız. niye heyecanlanıyorsak. bizene sanki. işte belki bu mal uzaktan izleyip bundan garip bir haz duyuyordur. her yönden düşünmek gerek.
  14 -2 ... cikolata
 5. 5.
  mal olmama ihtimali değerlendirilmeyen bombacıdır. belki bir sorun çıkar da kendisinin imha etmesi gerekebilir diye renkli yapıyor olabilir.
  25 -1 ... azelll
 6. 6.
  aynı renk kabloyla devre yapıldığı zaman hangi kablo nereye bağlanacağı karışabilmektedir bu yüzde farklı kablo renkleri kullanır burada da standart bir durum olmuştur ama artık herkes bunun farkına varmış ve farklı renk kablo kullaılmaya başlanmıştır.
  8 -1 ... derwis
 7. 7.
  (bkz: ortadaki maviyi mi keseyim soldaki maviyi mi)
  8 ... player
 8. 8.
  acil durumlarda bombayı yokedebilmek için hangisini keseceğini hatırlamak amacıyla farklı renkler kullandığını düşündüğüm adamdır . kesilecek kablonun renkle alakası yoktur . *
  4 -1 ... spesifik
 9. 9.
  bombacı renk körüdür o da bilir yoksa bunu.
  2 -1 ... vagusss
 10. 10.
  adamların muhabbeti kısaltmak için kabloları rengiyle çağırdığını akıl edemeyen kişi söylemi. bomba imha ekibi hangi kablonun nereye bağlı olduğunu görür, sen istersen hepsini aynı renk yap, yine defuse olur o bomba rahat ol.
  2 ... brian o conner