1. 1.
  kemalistlerin eliyle yapılamayan siyasal islamcıların eliyle yapılmaya çalışılandır. bu insanlar bir kesimi alır büyütür ve insanlara bakın ne güzel cemaat ne güzel müslüman derler. insanlar tabii olur. fakat kimse asrın müceddidinin mizanına vurmaz. devletle olan ilişkisine, siyasi bakışına, itikati yanlışlıklarına/ doğruluklarına. sonra balon patlar. baaam! iNSANLAR işte cemaatler böyle der. sonra başka bir cemaat devlet eliyle büyümeye başlar. parasını alır, projeleri kolayca olur daha fazla camii yapar, siyasilerden hürmet görür. ta ki gün gelir parayı aldığı yerden gelen emre uymaz. o da patlar. yaptığı usülsüzlükler, cemaatin sahip olduğu mal varlık, sözde istismarlar bile ortaya çıkar. rezil olur. ve yine müslümanlar cemaat olmaya karşı(ki hadislerle emredilir) kışkırtılır. sonrasında insanlar çekinir, korkar. ehli sünnet cemaatlerin boşluğundan faydalı çıkan radikaller olur, sapıtmışlar olur. bu sayede insanların itikadı bozulur ve kolaylıkla devlet düşmanlığı sebebiyle içeri alınır. ve günün birinde ne cemaat kalır, ne dergah ne tarikat...

  şuan planları çok iyi işliyor. fetöyü kendileri şişirip başımızda patlattılar. ayda bir gün birileri tarafından çocuklar istismar ediliyor, muhalif konuşan hocalar içeri atılıyor(a.k) veya itibarı bitiriliyor.(n.y)
  peki bu kötü sondan kurtulabilmek için müslümanlar nelere dikkat etmelidir:
  1) cemaatler, cemiyetler, gruplar demokratik bir yapıya sahip olmalıdır. yani cemaati temsil eden tek bir lider olmamalıdır.

  2) gruplar kararlarını meşveret usulüyle almalıdır. "bir grubun bir başı olsun, kararlar alsın" bu zamanda yeri yoktur.

  3) Bir cemaat özelinde devlette kadrolaşmak gibi birşey olmamalı, olamaz. Devlette görev yapmanın tek bir ölçüsü vardır; ehliyet, liyakat. Münhasıran cemaat mensubiyeti devlet görevi için tercih sebebi de olmamalı, dışlanma sebebi de.

  4) siyasi olarak taraftar olmamalı, siyasi partilerin oy deposu haline gelmemelidir. bağımsızlık korunmalıdır tek bağımlı olduğu yer inançları olmalıdır. bu gün a partisinin doğrusuna doğru dediği gibi yanlışına da yanlış demelidir. c partisinin dahi hakkını verebilmeli doğrusuna doğru yanlışına yanlış diyebilmelidir. diğer türlü sadece kendine zarar verir ve samimiyetini kaybeder.

  5) müsbet hareket edilmelidir. ne kadar tahrik edilse de menfi fiillerden kaçınılmalıdır. yani keyfi olarak hepinizi içeri alsalar dahi efendiliğinizi bozmamak, asayişi tehlikeye atmamak ve meşru zeminde hakkınızı aramaktır.

  6) kararlarınızda açık ve saydam olmaktır. meşveretten çıkan kararı amaçları ve bulunulan şartları saydam bir biçimde açıklamak, kararlarda herhangi bir sahtekarlığa, gizliliğe gitmemektir.

  duyduğumuz kadarıyla tehlikede olan olan gruplar: menzil tarikatı(y), zehra grubu(m), yeniasya cemaati(m), furkan vakfı(m).
  m=muhalif, y=yandaş

  bu pojede karalama kampanyası çok önemlidir. önce halkın gözünde bitirir sonra idam ederler.

  rezde kalın.
  ... kurmay albay
 2. 2.
  ciddiye alınması gereken projedir.
  -1 ... kurmay albay