1. 1.
  ilçe kaymakamlık binalarında bulunan ve yürürlükte olan tüketici koruma yasası kapsamında, oluşan şikayetlerin iletildiği merciidir. şikayetleriniz mutlaka sizin haklı olduğunuz yönünde karar verilir , satıcı -üreticiyi sık boğaz ederek fatura tutarının iadesinde yardımcı olurlar . ancak 799 ytl üzeri durumlar için tüketici mahkemelerine başvurulması gereklidir. eğer tüketici hakem heyetinden bu tutar altında bir miktar için haklı konumda iseniz, tutar yada hakkınızı ( örneğin; ayıplı malın değiştirilmesi) satıcı veya üreticiye tebliğinden 15 gün sonra isteme hakkınız vardır. tabii satıcı- üretici 15 gün içinde bu tüketici hakem heyeti kararına itiraz etmedi ise. eğer etmediler ise ve vermemeye de devam söz konusu ise alacağınızı icra yolu ile alabilirsiniz .
  3 ... thiothrix
 2. 2.
  2 Ayda karar veremeyen heyet.
  1 -1 ... joe satriani
 3. 3.
  tüketicinin 827.05 ytl'nin altındaki sorunlarda başvurulması gereken mercidir. bu miktarın üstündeki ürünlerle ilgili problemlerde de hakem heyetine başvurulabilir. ancak heyetin almış olduğu karar bağlayıcı olmayıp, tüketici mahkemesi için delil niteliği taşır. bu durumda, sorun tuketici hakem heyeti ile halledilemiyorsa bir üst merci olan tüketici mahkemesine başvurmak gerekir.

  ayrıca (bkz: tüketici mahkemesi)
  2 -1 ... yasak merve
 4. 4.
  çoğunlukla tüketici lehine kararlar veren heyettir. heyetteki kişilerin yetkinliği ise tartışılacak konudur. şu ana kadar karşılaştığım karar yazılarında görebildiğim tek yetkin unvanı ticaret odası temsilcisidir. diğerleri ise genelde kaymakamlıkta görevli olan memurlardan oluşmaktadır.
  1 ... motun
 5. 5.
  3 ayda sadece tavsiye niteliğinde karar alabilen heyet.
  ... erkenotenhoroz
 6. 6.
  hakkınızı aramanın başka bir yolu. ancak çok fazla ümidiniz olmasın. heyet, fazla parası olmadığından çalıştırdığı ulaklara ancak eşek temin edebilmiştir. bundan dolayı da kararlar doğal olarak gecikmektedir.yani benim gibi aldığınız telefonun imei klonlanmış ise, ve bu heyet sayesinde hakkınızı arayabileceğiniz kanısına varmışsanız 3 ay beklemek zorundasınız. gelen karar da ayrı bir güzellik katıyor heyetin çalışma sistemi hakkındaki düşüncenize. satın aldığınız yer, sizden habersiz telefonunuzu sadece bir numara üzerinden tanımlatmış, bunu da size söylemeden yapmış ve heyetteki güzide insanlar da bundan dolayı itirazın reddine karar vermişlerdir. allah kalemlerine zeval vermesin.
  ... izmo
 7. 7.
  hesap işletim ücreti ile ilgili şikayetleri, tutar ne olursa olsun direkt tüketici mahkemesine yönlendiren heyet.
  ... antique
 8. 8.
  her türlü satıcı kuruma hukuksuz muamele gördüğünüzde şikayet makamı olarak bildirdiğiniz zaman size istediğinizden de fazla hukuki ve düzgün ilişki gösterten kurum.
  1 ... avil ne guzel uyutuyo di mi ya
 9. 9.
  artık kazığı atan satıcıların ki bunlara adı bilinen markalar da dahil, sonucu kolay kolay alınamadığı için yüzsüz yüzsüz git kardeşim hakkını ara dediği yer, aylar sonra ben hakkımı alabilsem ne yazar, ben o sinir stresi yaşadıktan sonra, aq 80 liralık ayakkabı için buraya başvuracakmışım da zaten karar lehime olacakmış da, lan it marka( ismi b ile başlıyor r ile bitiyor) madem öyle o kadar kolaymış gibi anlatıyorsun aq alsana iadeyi o zaman it, mınakodumun ülkesine hak hukuk geldiği günü görürsem şaşıp ölürüm herhalde, anlayacağınız işiniz firmaya bağlı müşteri memnuniyeti denen bir şeye inanıyorlarsa uğraştırmazlar yoksa aylarca sürünürsünüz, arkadaşım geçen sene bir umut aldığı motorola telefonun hala iadesini ve parasını almayı bekliyor, adamlar işi öğrenmişler artık her boku buraya yönlendirerek yıldırmaya çalışıyorlar.
  -1 ... the longest journey
 10. 10.
  bursada şuanda 2013 eylül-ekim ayında yapılan başvuruları incelemekteler. amk böyle boktan ve tekel bir yapı olamaz. tamam kararların %99u istediğimiz gibi çıkıyor ama ben bu bozuk telefonla kaç ay idare etmek zorundayım.
  ... uncle jun