1. 1.
  dükkanın sapık versiyonu *
  4 ... kısmetsiz
 2. 2.
  iri gagalı bir kuş. Bu zayıf,dengesiz kuşlar,genelde ağaçtan ağaca ancak uçar. Sadece Güney Amerika'da, Kolombiya ve Venezuella'da bulunur. Gagaları oldukça iri olmasına rağmen içleri boştur ve kolayca kırılır. Gagalarını, erişilmesi zor yerlerden yiyecek almakta kullanırlar. Renkli ve hoş görünümlü gagaları, eş bulmalarına da yardımcı olur. Yedikleri meyvelerin tohumlarını ormanda gelişigüzel pisledikleri yerlere bıraktıkları için yağmur ormanlarının oluşumuna yardımcı oldukları söylenebilir.
  2 ... rick blaine
 3. 3.
  42 numara bir pabuç kadar uzun, ama içinde hava delikleri bulunduğundan dolayı gayet hafif bir gagası olan tropik kuş...
  1 ... otep shamaya
 4. 4.
  gagalarını klima gibi kullanan hayvanlar.

  --spoiler--
  ingiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan habere göre, Brezilya'daki bir grup bilim adamı, tukanların, Darwin'in karşı cinsi etkileyen bir unsur olarak gördüğü, diğer bilim adamlarının ise bir tür meyve kabuğu soyucusu ya da optik bir uyarı sistemi olduğunu düşündüğü gagalarının yüzyıllardır süren sırrını çözdü.

  Isının kuşun gagası vasıtasıyla kana aktarıldığını ve daha sonra havaya yayıldığını keşfeden araştırmacılar, tukanın, vücudunun görünen bölümünün yüzde 30 ila 50'sini oluşturan gagasına giden kan akışını artırdığında daha fazla ısıdan kurtulabildiğini anladı.

  Araştırmacılar, tukanların gagalarının, fillerin havanın ısındığında serinlemek için kullandığı kulaklarıyla kıyaslanabilecek kadar büyük olduğunu belirtti.
  --spoiler--

  http://www.ntvmsnbc.com.tr/id/24985410/
  1 ... ismimuzundiyenickimkisaolsun
 5. 5.
  bazı dili dönmeyenler tarafından dükkan anlamında kullanılır.
  1 ... atgmuls