1. 1.
  son çeyrekte 7.3, tüm yıl 7.4 büyüme ile ekonomimizin maşallahı var.

  edit: (bkz: 2018 ekonomik krizi)

  https://tr.sputniknews.co...-buyume-verisi-aciklandi/
  2 -4 ... rockonbaby
 2. 2.
  inandırıcılığı olmayan rakamlardır. Bu kadar büyük bir büyüme varsa ortada, bu ülke hala niye aç? Yoksulluk sınırının beş bin küsür liraya, açlık sınırının bin altı yüz küsür liraya yükseldiği ülkemizde bu büyümeyi bir türlü biz göremedik.
  6 ... think
 3. 3.
  büyümeden kasıt şemsiyenin ebatlarıdır.

  tüik 2017 türkiye büyüme rakamları

  (bkz: göte giren şemsiye açılmaz)

  ulan ithalat ile ihracat ile gelen büyümeyi ahmet amca mehmet dayı fatma teyze ne yapsın ? devletin kasasına giren para vatandaşına harcanmayıp göçmen adı altında ülkede yaşayan 4 milyon suriyeliye akıtılıyorsa yüzde 7 değil 17 büyüse ne olacak. emekli maaşı ortalama 1400-1500 lira. asgari ücret net olarak gene bu kadar. işsizlik yüzde 20 lere dayandı. her 5 vatandaşından en az 3 tanesinin bir veya daha fazla bankaya borcu var. dolar 4 lira olmuş euro 5 lira benzin 6 lira. vatandaşının selametini sağlayamayan hükümet neden sürekli bu kadar büyüdük bu kadar geliştik diye basın açıklaması yapar ki..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Türkiye'de ÖSYM, YSK ne kadar güvenilirse Tuik de o kadar güvenilirdir. AKP'lilerin kendilerinin bile inanmadığı tamamen şişirme rakam. Düşük ihtimal de olsa eğer bu rakam doğruysa demek ki yoksullaşmamızın bedeli olarak bazılarını zengin etmişiz.
  2 ... troublesome
 5. 5.
  fena değil. detayına akınca inşaat sektörünün aşırı durakladığını görüyoruz.
  1 ... rauf
 6. 6.
  rakam şişirme değil gerçek rakam ama rakamın sebebi diğer büyüyen ülkelerdeki gibi üretimle büyümek değil borçla büyümek.
  ... teist