1. 225.
    zamanında saygın bir bünye olup şimdilerde ise değişmiş bilim algısıyla vergi sömüren bir kurum olmuştur.
    -1 ... assassin asi
  2. 224.
    izmir’den bu sene sadece dört tane 4004 projesi kabul etmiş olan kurum. Evet dört kişiden biri benim.
    5 ... cupcake jemma
  3. 223.
    burs ve iş başvuruları ile birlikte proje başvurularını da açıklamayan kurum.
    ... kesbicaps
  4. 222.
    Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, kısaca TÜBiTAK, Türkiye'de bilim ve teknolojiyi teşvik etme, yönlendirme ve popülerleştirmeyi amaçlayan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın "ilgili" kuruluşlarından olup özel hukuk hükümlerine tâbidir.
    -1 ... dore guido orefice
  5. 220.
    çok zor proje kabul eden bir bilim yuvası ama şans vermeyen aynı zamanda.
    ... dunyamdonsededurmaz
  6. 219.
    başkanı hâlâ hayvanat bahçesi müdürü mü acaba, merak ettiğim kurum.
    1 ... sivasli bey
  7. 218.
    lab. olarak kimya ensitütüsü ile ortak çalışmalar yaptığımız için sık sık ziyaret ettiğim, kampüsü çok güzel olan kurum.

tahminim o ki baharda daha güzel olacaktır.
    -1 ... dormammu
  8. 217.
    her şeye prim kasan yavşakları göremiyorum nedense.

kılıştardan ak partiden daha önemli bu.
    ... sgt gary roach sanderson
  9. 216.
    oturduğum yerde fen lisesi anadolu lisesi imam hatip lisesi felan hepsi var. şu anda haber aldım fen lisesi hariç bütün her yerin projeleri kabul edilmiş fen lisesi ise kökten projeleri iptal edilmiş. koduğumun imam hatip liselerine vereceğinize fen lisesine vereydiniz yavşaklar.

bu ülkenin beyinleri bile bile yok edilmek isteniyor.

tübitakın amk.
    ... sgt gary roach sanderson
  10. 199.
    Çöplük haline getirilmiştir.

Sayelerinde bilimsel eski tübitak yayınları 50-60 liraya satılıyor. Arkalarında 7 veya 9 lira yazmasına rağmen.

Akp adlı cahil iktidarın içine sıçtığı güzide kurumumuz.

Artık ciddi bilimsel kitap basmıyor.
    Evrim gibi biyolojik bir olgu yani gerçegi ufak akıllarınca reddedenler ortaçağ kafalı insanlardır. Dünya değişiyor ve uygarlık ilerliyor. Siz evrimi sansürleseniz ne olacak. Yapacağınız tek şey türkiye'yi geriye götürmek.
    2 ... muhendis tarihci