bugün

türkiye'ye dair bir gerçek. neden bu ülkeden hisli bir şarkı çıkmamış da hep binlerce dansöz var ayarında şarkılar çıkmış anlamak zor. sanki refah içinde yüzüyoruz açık ve net.
bir sia değiller.
anca arkada amaçsızca çalan müziğin önünde kıvıra kıvıra gevelemektir bildikleri.
bir sia değiller ki california dreami yazsınlar.
Cankan - Yaranamadım yavrum yaranamadım

http://www.youtube.com/watch?v=5_yX7XqCEqY
neşet ertaş, ezginin günlüğü, hüsnü arkan, birsen tezer gibisi ve birçoğu...
aslında yazmışlar kardeş fakat sen binlerce dansöz var dinlemeyi tercih etmişsin.
Neşet ertaş'ı tanımayan yazar beyanı.
gerekince hizli, gerekirse hisli.. fakat herzaman anlam dolu sözlerden oluşan birbirinden güzel şarkılara sahip olan Barış Manço.

Sadece türkcede değil italyanca, fransızcadada vs. şarkılarıda var.

Ilhan Irem, Cem Karaca, Esmeray vs. daha çok güzel sese sahip olan şarkıcılarız ve şarkılar var.

http://www.youtube.com/watch?v=3vvt8hAhNuM
(bkz: fairytale) ve (bkz: Derniere Danse) şarkılarının his dünyamıza olan etkisi göz önüne alındığında hisli şarkılar kategorisinde çıtanın epey yükselttiği bir hakikat.
şarkılar zaten hissizdir, ruhsuzdur.his istiyorsan türk halk müziği dinleyeceksin.Ama şimdiki kuşak bu tür müziklere ilgi duymuyor.
hiç 90'lar dinlemediği görülen yazar. ulan hiç mi sezen aksu, yıldız tilbe, barış manço felan dinlemedin be birader.
edep yahu. şarkı sözlerini bir kıyaslayın bakalım. melodi, beste, müzik konusunda neyse de söz konusunda böyle bir tespit yapmak resmen tüy dikmektir.

mazhar alanson.
bülent ortaçgil.
sezen aksu.
şebnem ferah.
teoman.
fikret kızılok.
barış manço.
ahmet kaya.
rafet el roman.
orhan gencebay.
yanlış bir yorumdur. sen hiç gece yarısı neşet ertaş dinledin mi birader de konuşuyon. haa illa modern diyosan
(bkz: emre aydın)
(bkz: teoman)
(bkz: sezen aksu)
ahmet kaya dinle .
Bana diyecek soz kalmamis. Zira bilen arkadaslar demisler zaten. Hisli türk şarkısi Yoktur diyen toptur.
(bkz: ingilizce hazırlık okuyorum tripleri)
Sertab erener de mi dinlemediniz ulan! Diye bağırtan başlık.
(bkz: en çok seni) (bkz: kesmeşeker)

(bkz: değirmenler) (bkz: fikret kızılok)

(bkz: bu su hiç durmaz) (bkz: bülent ortaçgil)

ve daha nice niceleri varken haksız bir eleştiri olmuş dedirten başlık.