bugün

Korku filmleri.
cadılar bayramı.
operadır.
kahvaltıda mısır gevreği yemek.

ekmek yemeden doymayan türk insanı için zor bir eylem.
Bilim kurgu ve korku filmleri. Tarihi filmler olmak üzere bir çok film türü bize anca receb ivedik gidiyor.
Discovery tarzi araba tamir, restorasyon veya alet yapim programidir. Trtnin sacma dialog ve bilgilerle dolu şahine cakma sunroof takilarak modifiye ettigi tamirhane ve yine trtnin sanayi savaşları programlari. Bunlari kimin icin yaptin? Eger programlarin benzerlerini izleyen genc /orta yas erkekler icin yaptinsa bizimle dalga mi geciyorsun trt? Bu kadar yapmacik bir program bu kadar yapmacik oyunculuk gordun mu? Sanyide senin ana habarini sunar gibi konusmaya calisan usta mi var? Yok eger programlarin orijinalinden haberleri olmayan yurdum inaani icin yaptiysan neden kandiriyorsun insanlari? Bu programlar boyle mi yani? Yapimcisi yonetmeni oyuncusu ikna oluyor mu gercekten bu program oldu turk milletinin parasini buna yatirarak dogru is yaptik demeye? Senin parayi bosa harcama luksun yok trt tum milletin vebali uzerinizde
Hayatta kalma programı

Gerci 1 tane vardi. Doğadaki insan.

Saz yapardi, değişik değişik caylar demlerdi. Hediyelik eşya yapardi amk. Daha ne olsun. Ben dogada tek kalacam, ödüm bokuma karisacak, acliktan ölecem ama saz yapacam.
bilim amk daha ne olsun?

görsel
Romantik komedi filmleri.

Ne bileyim işte; sanki Hint filmi izliyormuş tadında biraz yavan geliyor.
süper kahraman filmleri ve dizileri, komedi filmleri, futbol, dublaj, medeni ve seviyeli tartışma, teknoloji gibi birçok şeydir.

türkler mümkünse sinemadan ve futboldan uzak dursun. bari orayı kirletmeyin.
kahvaltıda mısır gevreği yemek.
(bkz: dirty talk)
cadılar bayramı.

yahu bi siktirin amuğagoyyim.
insan gibi görünmek.
haber kanalında s400'ü yorumlamak.Sanırsın kendi üretmiş mühendis edasıyla anlatmalar diğer avanak spikerde avel avel soruyor.
Yargı. Terazi aynı şu olay gibi.

https://hizliresim.com/WXapLQ
vampirlerle ilgili korku-gerilim filmleri. yapmayın, olmuyor aq. bir kere haç tutunca vampir kaçıyor, bizimkiler ne tutacak?

gerçi bizimkiler de farkında galiba paso cinli minli filmler yapıyorlar korku filmi olarak.
Tüm şeyler.
Türklüğü aşağılamak.
karsrail yolculuğu.
şarkılara saçma parodiler çekmek en sinir olduğum.
yaya geçitlerinde yayalara yol vermek..

özellikle bütün araçların sağlı sollu basıp geçtiği yükseltilmiş yaya geçitlerinden hoplayarak geçtiği bir ortamda yayaya yol vermek için durmak hem araç için hem de yaya için oldukça tehlikeli bir aktivitedir.. türkler henüz buna hazır değil, belki bi 150 yıl sonra herkes mars'a filan göçtükten sonra ufaktan yol verme kıpırdanmaları başlayabilir bilemiyorum.. ama şu an çok erken yani.. cıks.. olmaz ısrar etmeyin!!!
Restorasyon. Net.
Şu zamandaki yaşantımızda türklük bile eğreti duruyor ama değişeceğiz gelişeceğiz.
Cümleye başlamadan önce " afedersiniz " demek.

Türkiye'nin ve hatta dünyanın en büyük gıda markalarından biri olan bir fabrikada staj yapıyordum. insan kaynakları bölümündeki barzonun birine birşey sormam gerekiyordu. Ne yazıkki bu barzo aynı ortamdaki bir başka ikcı hanımla muhabbet ediyordu. " Afedersiniz, bir soru sorabilir miyim ? " diye olaya girdim. Birden bir sessizlik oldu. Barzo ve kadın bana bakakaldılar ve 1-2 saniye geçince birbirlerine dönüp gülmeye başladılar.

Orada anladım işte. Her ne kadar okumuş etmiş, bir yerlere gelmiş dahi olsan orta doğu maymunu olman herşeyin önüne geçiyor. Nezaket yaramıyor bu insanlara eğreti duruyor.