bugün

Türkler tarafından, zagroslardan getirilen fars-arap-ermeni karışımı kürtlerin bu ülkeye gelmesi gibi bir şeydir. Türkler konar-göçerdir. Siz bizden önce bu ülkede değildiniz. Ayrıca, kardeşimiz falan da değilsiniz. Türkler moğolistan'dan değil, hazar denizinin o taraflarından gelmişlerdir. Hatta anadoluya girmeden önce iran'ı da kasıp kavurmuşlardır. Hani sizin ana yurdunuz olan iran var ya. Orası işte. Bu işler faşist kelimesini kullanmakla olmuyor. Bu ülkeyi, kanımızı vererek aldık. Siz de kan dökseydiniz. Siz sadece hazıra kondunuz o kadar. Enayi türkler sağ olsun. Türkler de moğol değildir bu arada zagros cahili.

Edit: bazı zagros öşeklerini kudurtmuşuz. Boyumuz posumuz uzundur. Kara kuru, yamuk suratlı değiliz çok şükür. Bu aşağı ırk mensubu kürdo gibi Ensest ürünü, hiç değiliz.
Türkler ayrı bir ırk Moğollar ayrı bir ırktır. iki ırkta Hz. Nuh'un farklı oğullarının soyundan gelmektedir. ilk Türk Mete Han'ın babası Teoman Han kurmuştur. Bu devletin adı Asya Hun Devletidir. Asya hun devletindeki bazı Hunlar(Türkler) Avrupa'ya göç etmişlerdir. burada Avrupa hun devleti kurulmuştur. Daha sonra Asya'daki hunlar Göktürk Devleti'ni kurmuşlardır. Yani kısaca Türkler Moğol değildir ve Moğolistan'dan gelmemişlerdir. Türklerle Moğolların gelenekleri benzer oldukları ve aynı bölgede yaşadıkları için böyle bir düşünce ortaya çıkmıştır ancak bu tamamen yanlıştır.
O zaman adama sorarlar moğollar nereden geldi diye. Çok güzel salak taklidi yapıyorsunuz lan. Adam gobi çölündeki dikilitaşı biliyor üstünde göktürkçe yazdığını bilmiyor ama. Çeşit çeşit insan var...
zagros'ta eşek kovalayan ırkın söylediği de bu kadar olur. mağarana dön keko.
keşke burada durmayıp batıya doğru göçmeye devam etselermiş, o zaman burada artık kürt mü vardı, arap mı vardı, helen mi vardı, sümer mi vardı kimler varsa yeselermiş birbirlerini.
aşağılık kompleksi bu olsa gerek. ne boş adamlarsınız. keşke hindistan taraflarında falan yaşasaydınız.
(bkz: Kürtler Hindistan a geri dönsün kampanyası)
K*rt lütfen.
Yahu bu kürtte çok büyük bir kuyruk acısı var.. Daha moğol ve türk ayrımı bile yapamıyor. Kürtlerin arasında böyle düşünen çok var he. Bize mongol çingeneleri diyorlar. Kendilerini aryan ırkından sanıyorlar. Akılları sıra avrupalılara yaklaşacaklar. Aryan falan değilsiniz oğlum, siz sadece her zamanki gibi kendinizi kandırmakla meşgulsünüz. Benim milletime laf edenin adamın, milletinin yedi sülalesinden çıkarım. Yettiniz ulan artık. Biz sizle yaşamaya bayılıyor muyuz sanki? Tamamiyle mecburiyetten her şey. Siz ne safkan bir topluluksunuz, ne de başarılı bir topluluk. Eğer sizi 500 yıl önce, zagroslardan buraya getirmeseydik, şu an ülke çok daha gelişmiş olurdu.. En azından, pkk diye bir örgüt olmazdı.. O kadar kan ve para dökmezdik. Milletçe safî
zararsınız. Bastığınız yerde ot bitmiyor. Boş beleş bir topluluksunuz. Olmasaydınız, çok daha iyi olurdu hem türkiye için, hem ortadoğu için. Bize kara kuru diyen adamın tipi aynen şöyledir, aşırı esmer bir ten, büyük bir burun, anormal kıl yapısı, zayıf ve şekilsiz bir vücut. Ben beyaz tenliyim ve uzun boyluyum bu arada. Bu başlığı da sana yedirirler yakında merak etme.

Ayrıca, biri de türkçenin toplama bir dil olduğunu iddia etmiş. Türkçede arapça ve farsça kelimeler olması, türkçenin toplama bir dil olduğu anlamına gelmiyor. Tdk'ye göre, türkçenin %83'ü öztürkçe kelimelerden oluşmakta. Yabancı kelimelerin çoğunun alternatifi de bulunuyor. Önüne geleni yazar yapmasınlar artık şuraya ya..
1071de geldik, yerleştik, bu ne hazımsızlık şekerim. Rahatsız olan düşmanımızdır. Yallah Arabistan'a.
türklerin siyasal manada anadoluya geçişleri 1071 diyelim.

anadolu selçuklu, akkoyunlu devleti gibi iki büyük devlet, ve bir dünya tarihindeki gerçek 2-3 imparatorluktan birini, osmanlıları kurduk.

en son da türkiye cumhuriyeti devletini.

beylikleri saymıyorum. zengiler, gibi hanedanları da saymıyorum. atabeylikleri, safevileri, memlükleri saymıyorum.

sadece küçücük bir coğrafyada kurduğumuz şeylerden bahsediyorum. tezine göre sizden 2.500 yıl daha yeniyiz buralarda.

sen 3.500 yıl boyunca burada adam akıllı kültürel, bürokratik, siyasi, askeri, diplomatik bir varlık koyamamışsın.

ben 900 yılda zaman zaman bölgenin hakimi, zaman zaman da dünyanın süper güçlerinden biri olmuşum.

atalarımın bir kısmının göçüp geldiği orta asya da boş durmamış, timurlardan başlayarak hep türk devletleri kurmuşuz orada da. yani hem ata yurtta, hem anayurtta varlığımı hissettirip ismimi yazmışım her yere.

tartışılan nedir? varsın biz moğol çingenesi olalım. tarih fas çöllerinden çin dağlarına, viyana kapılarından, endonezyaya kadar türk ismini yazmış.
"..... 80 iq la çözemedim
hadi kürtler irandan geldiler
farsça konuşuyorlar
ya siz yüceler niye farsça konuştu
gelirken farsça dersimi aldiniz...."

Bana verilen cevap bu.. Bu kürdoyu donuzlamıştım. iyi de etmişim. Serbestadamın feyki olduğunu çok iyi biliyorum. Bak kürdo, siz farsça konuşmuyorsunuz. Farsça, arapça, ermenice ve türkçe karışımı bir dil konuşuyorsunuz. Farsçada eril-dişil ayrımı yoktur fakat sizin dilinizde var. Farsça dersi aldım ben üniversitede. Biz farsça falan da konuşmadık. Farsçayı bilen türk şairler, farsça divan yazmışlardır. Osmanlı zamanında, anadoludaki türkler, eski anadolu türkçesiyle konuşurdu. En basitinden, yunus emre'nin şiirlerine bak. Osmanlı türkçesi de, eski anadolu türkçesi, arapça ve farsça karışım yapay bir dildir. Yani halk bu dili kullanmıyordu. Sarayın ve yüksek zümrenin kullandığı bir yazı dilidir osmanlı türkçesi. "yazı dili" diyorum. Saraydakiler de türkçe konuşuyordu.. iran'dan geldiniz. Şunu bir kabul edin artık. Zagros dağlarında yaşıyordunuz. Yavuz sultan selim getirdi sizi bu topraklara alevi türklere tampon olun diye.. iran'dan gelmenize inanmaman hiç önemli değil, tarihi gerçek bunlar. Sen tarihi gerçekleri, uydurma tarihi propagandalarla değiştiremezsin. Bizans kaynaklarında bile adınız geçmiyor. Çünkü anadoluda değildiniz. Sizi bu topraklara türkler getirdi. Türkler olmasaydı, bizans sizi nah sokardı bu topraklara. Malazgirt'te savaşmanız da tamamiyle palavra. Uzun lafı kısası, siz kafanızda bir hayal oluşturuyorsunuz ve buna inanmakta ısrar ediyorsunuz. 80 iq meselesine gelince, bu cevapla zaten beni yanıltmamış oldun..
Ortasyayı sadece moğalistan coğrafyasından ibaret sananların açtığı bir başlıktır. Ayrıca şunu da ekleyeyim moğollar ayrı bir milletir, Türkler ise ayrı bir millettir önce bunun ayrımını bir kavrayın sonra başlık açın
orhun yazıtlarını toki mi dikti allahın kara kafa kekosu dedirten başlık.
pers veya hindi olmadığım için handolsun

şoparların genellikle biz yörüğüz demesi

amma yörümüşsünüz lan, yorulmadınız mı ?

açtırmayın kutuyu la koduklarım.
hadi diyelim ki biz moğolistan'dan geldiğimizi kabul ettik. acaba kürtlerde iran'dan geldiklerini kabul edeceklermi?
güncel Önemli Başlıklar