bugün

zamanında çin sarayından kovulup, kendi dil, din ve kültürlerini oluşturup kendisine t*rk adını veren grubun hakkında yapılmış gerçek gibi gerçek bir tespit.

zaten tip olarak aynılar.
çinlilerin uykusunu kaçıran gerçek.
Geçen gün köprü altında kendini pazarlayan bir kevaşeden duyduğum önerme. ilginç. *
Olabilir bak bununla ilgili bir makale gördüm.

Mandarince ve catonese diye farklı iki lehçe var ya hani şimdi birinde hiung-nu diğerinde xiong-nu diye geçen bir kavim var bunlar çin ile anlaşamıyor ve orta asya ya geçiyor işte bu halk hun türkleri

Tabi kesin değil bu sadece bir efsane büyük ihtimal Çinliler gurur yapıp "türkler de çinli" diye acılarını azalttı

(bkz: çin seddi)

Doğrusu Devamını okumak istemedim atalar molotofçu çıkacak diye "imparator bize bahmiy" diyerek oraya buraya molotof, ateşli ok mu atıyormuş,at arabası, tapınak mı yakıyormuş dedeler vay amısını dedim

Sonra elin italyanına,Çinlisine rezil oluyoruz amk*
türkler çin denilen ülkeyi 5 defa işgal etmiş 2 kez orada hükümranlık kurmuşlardır. saray onların kim kovacak?!
(bkz: kovmirem ulan)
Fantastik bir tezdir. Ama o çin sarayından kovulan çinliler o tezi fantastik bir şekilde... Ehmehm..
saçmalıktır. anatomik olarak farklıdırlar. ve en önemlisi kültürel olarak farklıdırlar. dil yapıları bile birbirlerinden alakasızdır.