bugün

bunun vatan hainliği ile alakası yok.

insanlar saygısız, yarın ne olacak işimde kalıcı olabilir miyim, evim arabam olacak mı eşim ve çocuklarım rahat bir şekilde sokakta gezebilecek mi korkusu olmadan yaşamak için.

zorunluluklar olmadan, insanların sana saygı duyduğu bir ülkeyi kim istemez.

kurban kesmediğin ve karşı olduğun için dalga geçen insanların olmadığı bir ülke çok mu hayalci.

belki doğru ülkede yanlış insanlarla yaşıyoruz.
Türkiye dışına çıktığın an gittiğin ülkede işgalci gözüyle bakılırsın. bu hep böyle olmuştur.
Eyleme dönüştüğü zaman 15 tl yurt dışı çıkış harcı adında vergi ödenmektedir. Öyle kolay kolay çıkış yok anlayacağınız *
Tam tamina 10 sene once gerceklestirmis oldugum eylem.
Birsey haricinde herseyim tam, guzel bir mustakil, iyi bir araba, sorumluluklari cok fazla olan yuksek mertebeli bir is.
Hepsine tirnaklarimla kaziyarak sahip oldum.

Fakat onca sene sonra ogrendigim tek sey dusuncelerinizi terkedemeyeceginizdir.

Onca emek, o kadar cekilen cile ugruna hala huzursuz olmak bunun bir aciklamasi yok.

Tavsiyem herseyden mutlu olacak bir insansaniz, pozitif vs iseniz imkanlariniz var ise bir an bile durmayin.
Dolar 6 lira (bkz: çokomelli)
Atatürk Türkiye tarihinden silinmek isteniyor (bkz: Kadir mısıroğlu)
Kaç aydır seçim de seçim diye tutturdular uçuruma gidiyoruz. (bkz: oylar çalınmadı)
hep var o istek ama kıyamıyorum
vatansever oldugumdan mi memleketin dagini tasini denizini sevdigimden mi izmirli oldugumdan mi bilemiyorum ama.
geri kafali insanlari entrikaci pis siyasetcileri olmasa guzeliz iyiyiz aslinda.
gerçekten istiyorsanız bunun için çabalamanız lazım. araştırırsanız bir çok yolu mevcuttur.
en ufak bir imkanda yedek don bile almadan o anda gidilecektir.
imkanlarınız da elverişli ise kapı açıktır buyrun. Ama gidemiyorsanız da etrafta bu şekilde dolaşmanın bir mantığı yok.
*Yallah amerikaya.
Son 15 yılda kendini hissettirmeye başlayan his.
Ama gidilecek yer daha iyi olmalı ki bir anlamı olsun.
yıllardır olan ve son 1 yıldır tavan yapmış olan istektir. memur oluşum buna bir miktar engel ama bir kaç yıl içinde istifayı verip gitmek için zemin hazırlamaya çalışıyorum. orada asgari ücretle çalışmak burada memur maaşıyla çalışmaktan kat kat daha iyidir.
türkiye'de doğmak ve yaşamaya çalışmak bir oyunu hard modunda oynamak gibidir. suriye , ırak veya filistin'de doğarsanız very hard.
155 ararın valla 155 arrarın bak. Vadan haini.