bugün

Özet; oyuna, tahriklere gelmeyin.

Uzun okumak isterseniz, helal olsun okudum paylaşmaya karar verdim...

Gladio'nun psikolojik harp taktikleri..

False-Flag (Kara Propaganda)

Erdoğan'ı savunan X kişinin muhalif kesiminin değerlerine saldırması (Örn Atatürk) bu kişilerin Erdoğan'a düşman kazandırmasını sağlıyor. Karşı tarafı tahrik ediyorlar. Erdoğan'ın politikalarını sevmeyen ama ona saygı duyan bir insan bile bir anda nefret edebiliyor.

Muhalif kesimin, Erdoğan'a saldırması veya islam değerlerine karşı saygısızca bir tutum sergilemesi, iktidar tarafını koşulsuz biat modeline itiyor. Erdoğan yanlış yapsa bile onu karşı tarafa savunma ihtiyacı doğuruyor. Erdoğan Batı baskısıyla hata yapsa bile toplum kabullenecek. Çünkü tahrik edilmiş.Irak ve Libya meselesinde bunlar oldu..

iki tarafta yani dışarıya çalışıyor. Bazıları bilmeden şov amaçlı(takipçi kasmak için), bazıları ise bunu talimatla yapıyor.

Sizler farkında değilsiniz. Toplum içinde nefret enerjisi depolanıyor. iki taraf birbirine çok fena gıcık kapıyor. Birbirlerini nerdeyse boğacaklar.

15 Temmuz anma sürecinin uzun tutulması ve Adalet yürüyüşü "gaz" alma projeleridir.

Devletin TV dizilerine veya Spor gibi halkı oyalayacak faaliyetlere destek vermesi, statlara büyük yatırımlar yapılması ve Acun gibi dangalakların bir anda yükseltilmesi bunlar öyle boşuna değil. Halk, sinir stresini oralarda atıyor. Bunlar olmasa millet sokakta birbirini yiyecek. Sabahtan akşama kadar A haber veya halk TV izleyen insanın psikolojisi bozulur, düşünme yeteneğini kaybeder insan.
Kitap okuma oranı ise çok düşük.
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, fakat herkes herkesin değerlerine saygı duymak zorunda..

"Şeriat" adına duyar kasan kesimin yüzde 98'i küfürlü konuşuyor. Küfrü Allah yasaklamadı mı? Demek ki herkes dört dörtlük değil. Mini etek görmek zorunda değilsen, insanlarda küfrünü duymak zorunda değil. Yani gördüğünüz gibi bir şey farketmiyor. Yani sende günaha giriyorsun oda..Herşey herkese serbest.O yüzden saçmalamadan kendi işine bak. Önce kendi edebini kontrol et. Sonra ahkam kes..

Not: Burda demek istediğim "küfür edenler din konuşamaz değil." Küfür edenler başkalarının yanlışından önce kendi yanlışlarını düzeltmeye gitmeli, dayatma yapmamalı. Herkes özgürdür. Ortada günah varsa bunun hesap yeri de bellidir.

Toplumda hırsızlık, faiz, kumar, küfür, yalan almış başına gidiyor..Fakat bizim millet mini eteğin, başörtünün, içkinin, Atatürk'ün, laikliğin, peşine düşmüş. Sen önce kendini düzelt be adam. Ne yüzsüz insanlarsınız? Devletin yapacağı işi sahiplenme. Devlet'e bırak. Hem Devlet bilir, "Reis" diyorsun. Sonra ona buna saldırıyorsun. Sen devletin işini zorlaştırmaktan başka bir halta yaramıyorsun. Herşeyin zamanı var..

not: Bu kısımda anlattıklarım herkesi bağlamaz. Bu tarife uyan , toplumu tahrik edenler , hakaret edenler üstüne alınabilir)

Yani işin özeti şu: Toplumun ortak değerlerinden hariç, ideolojik kesimlerin de ortak değerleri vardır. Bu ideolojik değerlere bir tarafın saldırması demek iç savaş sebebidir. Adamlar ideolojiyi bu yüzden yarattı. Yani kavga yaratmak için. Bazıları bunların ekmeğine yağ sürüyor..

Bakın BU BiLE YETMEDi!

Bir Fesli çıktı. Toplumun ortak değeri olması gereken(!) 15 Temmuz ile Milli Mücadeleyi kıyasladı. Alın size tipik bir Gladio hamlesi..

Burda iki False-Flag operasyonu var.

1. Muhalif kesimi 15 Temmuz'dan uzaklaştırmak.

2. iktidara yakın kesimi ise Milli Mücadele'nin tarihi ortak değerinden uzak tutmak..

Tarih böyle hainlik görmedi...
Eksi atanlar şu kadarını okusa yeterli -ki ülkemizin belası- feslinin ne bok olduğunu öğrenmiş olursunuz...

--spoiler--

bir fesli çıktı. toplumun ortak değeri olması gereken(!) 15 temmuz ile milli mücadeleyi kıyasladı. alın size tipik bir gladio hamlesi..

burda iki false-flag operasyonu var.

1. muhalif kesimi 15 temmuz'dan uzaklaştırmak.

2. iktidara yakın kesimi ise milli mücadele'nin tarihi ortak değerinden uzak tutmak..

tarih böyle hainlik görmedi...

--spoiler--
Güzel bir yazı olmuş. Basiret açıcı.
özeti başa koyduğun için teşekkürler.
Yazıyı okumuşsun belli oluyor, bu çok güzel fakat ben şucuyum bucuyum demiyorum, atatürk e söven hakaret eden taraf yüzyıldır aynı anlamıyorsunuz hala.

Atatürk 'ün medreseleri ve tekkeleri kapatıp, diyaneti kurmasının, hilafeti kaldırıp, kuran ı türkçe yapmasının sebebi neydi?

***1750 den beri abd li ajanların şeyhül islam olduğu, komünist rus ajanlarının bile sarıkla sakalla halkı dolandırıp, isyan çıkarttığını milli mücadele ve hükümete düşman yetiştirip, halkı tahrik ettiğini bilmiyorsunuz. Bilmediğiniz gibi de yüzyıldır senin benim değerime sövenin hoca olmadığını dış mihrakların ajanı olduğunu anlamadınız. Ben bu alıntı yaptığım yazının sonuna kadar arkasindayim ve vermek istediğim mesaj şu; atatürk dini doğru öğrenelim diye icraatlar yapıp, ülkenin kaderini "din" için, yapıyoruz diyen islamcı veya ajanlara bırakmamak için halkı tek çatıda birleştirmek için yaptığını anlamıyorsunuz... Atatürk e söven malum kitle okumayı sevmeyen kulaktan duyma bilgilerle atatürk gibi lidere kurtarıcıya hain diyebilecek kadar ileri giden cahil kesim. Ben bu yazıyı paylaşırken amacım, fesli dinleyip, yalan yanlış bilgiyle taraf olan ayrımcı olan kutup olan saf insanları bilinçlendirmek ve atatürkçü kesim ya da direk milli kesim diyeyim milli kesimi tahriklere gelmemesi için uyarmak, ortada bir oyun var ve ideoloji denen saçmalıklar ile halkı kutuplaştırıp, ayrıştırmak demokrasi de değildir, özgürlük de değildir herkesin kendine özgü fikri olabilir kimse başka ideoloji sevmek zorunda değil ama birilerinin gazına gelip, karşı tarafa hakaret etmek bayram olarak kutlanılan demokrasinin manası değildir, ben erdoğanci atatürkçü demiyorum öyle bir şey yok taraf olmak için bahane arıyorsunuz

Atatürk zaten milli tarafta ama biz atatürk hain ilan edersek, var olan değerlere ülkeye askere onun açtığı her kuruma düşman oluruz halbuki burda ayette şu yazıyor gidelim gününü gösterelim isyan edelim hakkımızı arayalım hakkımızı alalım tarzı prove ve tahrik ile halkı kandıran abdli rus ve başka ırktan ajanlara dini kullanmasını engellemek için atatürk bir sürü inkılap yaptı ve milli birliği sağladı. O ajanların çocukları tahrik etmeye devam ediyor, hatta kadir mısıroğlu dış mihrakin şeyh saiti ve içeri alınmasını da deli raporuyla engelliyorlar(ne kadar tesadüf) bu adam halkı istediği gibi de tahrik edecek ve milleti birbirine düşman edecek ve siz de bunu özgürlük demokrasi istediğini ya da tarihçi diye dinleyeceksiniz öyle mi ya da bizim bir değerimiz olan osmanlıya kültür ve mirasına benim değerim değil deyip, türk değerlerini hiçe sayacaksınız.

Her zaman dediğim gibi yine diyorum,

Metehan da bizim,
Atilla da, alparslan da,
Fatih de, atatürk de ve daha nice lider, asker ve bilim adamı ve filozoflarımızla hepsi bizim değerimiz. Bir olmayı öğrenemezsek, ne atatürk ü anlayabilirsiniz, ne metehan ı. Sabahtan akşama kadar karşılıklı sövüp, sayılan sitelerde vakit kaybederiz.

Gençliğe hitabeden bir alıntı yapıyorum, istiklal ve cumhuriyeti birlik ve beraberlik olarak değiştir, sonra yazdıklarımda ne demek istediğimi de anlayacaksınız.

istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Fakr u zaruret içinde bitap ve harap düşüren de halkı kutuplaştıran hainler, ajanlar ve bu iç savaşa engel olmayan herkes...
kısmen doğru olsa da sonuna katılamadığım görüşler. 15 temmuzu o kadar hafife almayın. adamlar başarılı olsalardı şu an olacakları hayal bile etmekten kendimi imtina ederim.
Güzel bir yazı olmuş, okunmaya değer ama benim anlamadığım bu yazıda hangi tarafa sağduyulu olmayı tavsiye ediyor? Toplumda bilinçli de olsa, bilinçsiz de olsa bir kutuplaşma olduğu kesin fakat bunun nedenini değerlere hakaret ile olduğunu düşünmüyorum. En basitinden bir grup aile çocuğunu dindar yetiştirir, çocuk sağcı olmayı seçer. Bir grup aile de özgür bırakır çocuk solcu ve materyalist olmayı tercih eder. Bir grup aile de çocuğunu dindar yetiştirir ama çocuk baskıdan bıkar ve materyalist olmayı tercih eder.

Misal çocuğunu kapanması ve dindar olması için baskıyla büyüten aile çocuğu açık giyiniyor diye ya da ne biliyim sevmediği kesime özendi diye aile içi çatışma çıkabiliyor. Şahsen şuna inanıyorum bir anne baba neyi sevmiyor ve ondan nefret ediyorsa çocuğu da ona eğilimli oluyor, misal kız halaya oğlan dayıya sıradan bir deyim gibi ama aslında annenin eşinin kız kardeşini sevmemesi babanın da eşinin erkek kardeşini sevmemesi çocuğunu sevmediği insan tipine benzeyen model yapıyor. Hani insanın sevmediği ot burnunun dibinde biter misali, buna sebep olan biziz sonra aileler de diyor ki: el çocuklarına imrenirim nasıl da yetişiyor siz kime çektiniz bilmiyorum ki? "Kime çektiniz bilmiyorum ki?" Yani affedersiniz el çocuğunun hepsi adam hepsi on numara tek pislik biziz... Öyleyse anne ve babalar hep o imrendiği çocuk tipinden nefret edecek, çocuk onlara benzeyecek. Ha şundan eminim el çocuğu da siz varsınız diye efendidir, yoksa o sandığımız model çocuk tipleri... O güzel insanlar, o beyaz atlara binip, gittiler..! Vatanımızı kurtaran atatürk bile anne sözünü dinlememesi gerekiyordu, yani anne babaya sadık olan her zaman en iyisi olmuyor. Yine yavuz sultan selim'in babasını iyi yönetemediği gerekçesiyle orduyu arkasına alıp, tahttan indirdiğinde kimse inkar edemez ki ülkenin en iyi yıllarından biri olduğunu, orta doğu'da kafa tutacak devlet kalmadı ve osmanlı hazinesinin ağzına kadar dolu olduğu son padişah dönemi yavuz sultan selim dönemine aittir. Yavuz sultan selim de oğlu şehzade süleyman'ı kendisine rakip gördüğü ve tek oğlu olduğu için de ister istemez bir şüphe duyduğu söylenir. Yani belki de yavuz sultan selim e zıt karakter olarak büyüdü kanuni sultan süleyman ama yine kimse inkar edemez ki ülkenin en parlak dönemi kanuni sultan süleyman zamanında yaşandı.

Şimdi konuyu toparlarsak bence sağduyulu olma ilk aile içinde olmalı, başını kapatmadı diye kendi öz çocuğuna kindar bir aile ve toplum yapısı kurtulma reçetemiz olmaz, olamaz... Kimse kusura bakmasın ama eşşek kadar olmuş adama da sağduyulu olmak lazım, tahriklere gelmemek lazım derseniz sağduyu ne demek tarzı size şaşkın şaşkın bakmasından başka bir kazancınız olmaz, varsa bu yazıyla düzelen kendine çeki düzen veren, "helal olsun, ömrün uzun olsun." Demekten çekinmem, tebrik ederim elbette. Benim bu yazıdan umduğum yeni nesil bilinçli insanların bu yazı gibi yazılarla bilinç seviyesini (ufkunu) kat be kat artırıp, çocuklarını daha iyi ve özenli yetiştirebilir, çocuklarını özgür bırakıp, sağ duyulu olabilir.

Eğitim ailede başlayıp, ömür boyu süren bir programdır ve önemli olan aileye itaat edip, etmemesi değil itaat etmese de güzel işler yapabilir ama önemli olan sağ duyuyu aileden öğrenebilirler, annesinin - babasının anlayışlı olmadığı adamın karşısındaki farklı ideolojisi var diye saygı, hürmet ve anlayışa sahip olması beklenemez.

Uzun yazı oldu ama okuyan herkese teşekkür ederim.
Size aykırı düşünmüyorum, farklı bir kurtuluş yol haritası çiziyorum.