bugün

Way aq ne güzel bir ülkede yaşadığımı yeni öğrendim. Ne içiyorsunuz lan aq..
Kafanız ayıkken yapın şu listeleri...
"yaşanabilir ülke" bu iyi bişey değil galiba.
Lanet olsun dostum Almanya sekizinci sırada. iŞTE bu sefer kesin gısganacaklar.

Dipnot: şu esnada Almanya geçen yıl verdikleri 14 milyar 500 milyon euroluk bütçe fazlasını ne yapacaklarını tartışıyor.
Liste zenginler için bizi ilgilendirmiyor.
parası dolarla olan zenginler için yapılan bir liste olduğu için şaşırtmamış olan şey.
Trde geliriniz yabancı bir para cinsinden ise(suriye poundu, iran riyali, dolar vs dahil), hayatınız rahattır, relaxtir. Bu ülke dışardan gelen paranın kaynağını bile sormaz(yasal düzenlemeyle kaldırıldı). Al sana kara para aklamanın babası.
Listedeki ülkelerin çoğunluğu bu şekilde.

Eğer yaşam kalitesine falan bakılırsa, hindistanın ilk 200'e girmesi bile imkansız.
Meksika da sabah erken kalkan devrim yapıyor amk nasıl liste lan bu.
kime göre?
ingilize göre mi?
türk'e göre mi?
Ing hiç boşuna şirin gözükmeye çalışma yemezler.
madem öyle; hsbc halki soyup sogana cevirdikten sonra neden apar topar ülkedeki subelerini kapatip, piynar piynar kacmis?
bence cok pis dalga geciyorlar.
dünya değildir o.
ortadoğu dur.
Ben asıl şaşıranlara şaşırıyorum.

Yabancılar için tabikide en iyi ülkelerden biri, hatta ilk üçe nasıl giremedi, asıl ben oNa şaşırıyorum.

Adamın ülkesinde kazandığı bir aylık asgari ücretiyle bizde yaşayabileceğinden daha iyi neresi var?
yaşamak için en iyi ülke demiş, en gelişmiş ülke dememiş.
o açıdan pek yadırgamadım. zaten şahsım için yaşamak için birinci ülkedir. az daha kışı çabuk geçse mesela 3 ay kış geri kalan hep sıcak olsa çok daha güzel olacak.

bu sıralamada sanırım iklim en etkili kriterdir. o güneşe bi milyon basılır.
tersten olması muhtemel listedir.
Siyasi kaygın yoksa, çok zengin bir insansa doğru bir bakış açısı.
güncel Önemli Başlıklar